Sunday, September 20, 2020

Presidenti Meta zbulon videon: Si u përdor Dvorani për kapjen e Kushtetutës

 

Ditën e sotme, Presidenti lajmëroi se do të publikonte një video lidhur me Ardian Dvoranin. Së fundmi, kjo video është publikuar në profilin e tij në Facebook.

Në këtë filmim, shpjegohet si anëtarët e Gjykatës Kushtetuese zgjidhen dhe si është përcaktuar në Kushtetutë ky proces.

Gjatë videos, tregohet si u la jashtë gjatë procesit Avokati i Popullit. Aty ngrihen akuza ndaj Ardian Dvoranit, duke e cilësuar si protagonistin që e ktheu gjithë procesin vetëm në një emërim.

Presidenti Meta e ka quajtur fiktiv emërimin e kandidatëve në Gjykatën Kushtetuese. Kështu, ai ka thënë se është bërë mosrespektimi i rradhës i Kushtetutës nga KED.

“Të nderuar qytetarë,
Ju ftoj të ndiqni me vëmendje dhe durim, spotin e parë në mbrojtje të Kushtetutës dhe integritetit të Gjykatës Kushtetuese”, shkruan Meta përkrah spotit.

Të nderuar qytetarë,Ju ftoj të ndiqni me vëmendje dhe durim, spotin e parë në mbrojtje të Kushtetutës dhe integritetit të Gjykatës Kushtetuese.

Posted by Ilir Meta on Уторак, 10. децембар 2019.

 

TE FUNDIT

- Advertisment -

Most Popular

Moti për ditën e dielë, 20 shtator

Gjatë ditës së dielë, në vend do të mbizotërojë koha e kthjellët.Temperatura më e lartë do të jetë...

Horoskopi për ditën e diel, 20 shtator, 2020

DashiJu pret një ditë e qetë në dashuri, pasi e diela do të jetë mjaft pozitive për ndjenjat. Sa i takon punës, do të...

U injektuan me vaksinën ruse anti-Covid, vullnetarët tregojnë efektet anësore që kanë përjetuar

Mikhail Murashko është ministri rus i Shëndetësisë. Ai ka deklaruar së fundmi se 40 mijë vullnetarë në Rus janë injektuar me vaksinën...

Rreziku i valës së dytë të koronavirusit, kryeministri i vendit evropian paralajmëron karantinën

Boris Johnson, kryeministri i Britanisë së Madhe, ka bërë një deklaratë të fortë. Ai ka thënë se po shihet një valë e...