Monday, October 26, 2020

Preng Gjini lëviz nga spitali i Traumës pas atentatit, zbulohet arsyeja pse do të transferohet në spital tjetër

Preng Gjinit iu bë atentat më 15 shtator tek Ura e Nisharakut në Tiranë. Ai aktualisht ndodhet në spitalin e Traumës, ku u transportua që në ditën e ngjarjes.

Por së fundmi, është bërë e ditur se Gjini do të transportohet në një spital privat. Lëvizja do të bëhet për shkak se ai do t’i nënshtrohet një operacioni më të specializuar.

Ndërkaq, i plagosuri nuk dëshiron të flasi me mediat. “Nuk do të flas kurrë për asnjë media”, mësohet të ketë thënë Gjini.

Automjetit të tij tip Mercedez Benz “A Class” i ishte vendosur tritoli. Bashkë me Gjinin u plagosën dhe dy persona të tjerë, që ndodheshin rastësisht afër mjetit kur shpërtheu lënda eksplozive.

Gjini në spital

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

288 raste të reja me Covid, 51 të shëruar dhe 3 humbje jete/ Ja shtrirja gjeografike e rasteve aktive

Ministria e Shëndetësisë deklaroi sot se janë konfirmuar 288 raste të reja me koronavirus.Gjithashtu, në të dy spitalet dedikuar Covid-19 në Tiranë kanë ndërruar...

Dalin nga kampi Al-Hol katër fëmijë shqiptarë, Rama niset drejt Libanit: Do të marrim…

Finalizohet sot pjesa e parë e operacionit të kthimit në Shqipëri të fëmijëve dhe grave që ndodhen në kampin e Al Holit në Siri.Kryeministri...

Gafa e Pampurit “11×2=24”, Rama qesh me lot dhe ironizon: Tabela e shumëzimit në PD ka virusin lule më lule

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për gafën e ish-deputetes së PD-së, Oriola Pompuri, e cila teksa po llogariste shtretërit në spitalet Covid, tha se...

Ekzekutohet udhëheqësi i lartë i al-Kaidës, pjesë e terroristëve më të kërkuar në botë

Forcat afgane kanë ekzekutuar udhëheqësin e lartë të al-Kaidës, Abu Muhsin al-Masri. Ai ishte pjesë e listës së Byrosë Federale të Hetimit...