Prekëse/ Çifti i të moshuarve nxitojnë të vaksinohen tek Air Albania: “Me zor po presim…”

Ditën e sotme nisi procesi i vaksinimit në Shqipëri. Të parët që do të vaksinohen do të jenë mjekët. Najada Çomo ishte personi i parë në Shqipëri që u vaksinua.

Najada Como

Më pas, ajo u ndoq nga kryeministri Edi Rama, mjekët Pëllumb Pipero dhe Tritan Kalo. Por dy të moshuar kanë shkuar nxitimthi tek stadiumi me mendimin se edhe ata do vaksinoheshin.

Për mediat, dyshja kanë deklaruar se po shkonin për t’u vaksinuar. Ata ishin të bindur se edhe vaksinimi i tyre do të bëhej sot, pasi ashtu e kishin dëgjuar në televizor.

I moshuari: Për vaksinat kena ardh. Në televizor kena dëgju dhe kemi ardh mos na i bën kush. Me zor po presim…

Gazetarja: A e dini që sot do të vaksinohen vetëm mjekët?

E moshuara: Edhe pensionistët mbi 75 vjeç. E dha televizori gjithë ditën. Për atë punë erdhëm.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Kishte frikë të shkonte në shtëpi nga koronavirusi, 36 vjeçari jeton për tre muaj në aeroport

Një 36 vjeçar është arrestuar nga autoritetet në Chicago pasi kishte 3 muaj që jetonte në aeroportin e qytetit. Aditya Singh kishte...

Piu kokainën që i ra babait të tij nga xhepi, foshnja 13 muajshe dërgohet me urgjencë në spital

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Romë. Një foshnje vetëm 13 muajsh është dërguar me urgjencë në një spital pasi ka...

Si rrallë herë, Kryemadhi rrëfen detajet nga njohja me Ilirin: “Shkruanim letra dashurie”

Monika Kryemadhi ka qenë së fundmi në një takim me të rinjtë e qytetit të Fierit. Gjatë bashkëbisedimit, ajo ka bërë një...

Mikrofon floriri dhe pëllumb prej ari/ Lady Gaga dhe Jlo tërheqin vëmendjen në inagurimin e Biden

Dy këngëtaret e famshme, Lady Gaga dhe Jennifer Lopez, kanë performuar gjatë ceremonisë së inagurimit të presidentit të 46-të të SHBA-ve, Joe...