“Po bënin ndërtime luksoze, më shumë se 150 milionë euro”, zbulohet ortakëria e Elti Dizdarit me personazhin e njohur në Shqipëri

Të tjera detaje janë zbardhur mbi grupin kriminal të kokainës, pjestarët e të cilit u arrestuan gjatë operacionit policor “Los Blancos”. Gazetari Flamur Vezaj ka zbuluar lidhjet e ngushta të pjestarëve të tij me disa emra të njohur në Shqipëri.

Sipas gazetarit, Elti Dizdari (Denis Matoshi), po bënte ndërtime në kryeqytet. Ai ka thënë në emisionin “Opinion” se po punohet për një kompleks banimi tek fusha e Aviacionit, një ndërtim 8 katësh buzë lumit të Lanës në Tiranë dhe disa hotele në Himarë dhe Dhërmi.

Sipas tij, Eldi Matoshi ishte koordinatori në trafik.  Ai ka shtuar se Eldi Dizdari ka dy karburante në Rrugën e Kombit dhe ka qenë ortakë në lojërat e fatit.

“Pasuritë e tyre janë marramendëse. Ortaku i Eldi Dizdarit, një personazh nga Lushnja, është personazhi që ka më shumë lekë “cash” në Shqipëri. Unë dyshoj më shumë se 150 milion. Shumë para që ekzistojnë “cash” në Shqipëri funksionojnë përmes metodave ku këta i lënë garant. Ku shkojnë gjithë këto para?”, ka thënë gazetari.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

“Për 5 ditë do shërohesh” Alfred Cako i jep ‘recetën’ Manushit që u prek nga Covidi: Mos e ça kokën fare

Prezantuesi i njohur Edi Manushi ka dalë pozitiv me koronavirus.Menjëherë pas këtij lajmi ka reaguar dhe kospiracionisti Alfred Cako, që është një nga bashkëpunëtorët...

Vrasja Azem Hajdarit/ “Kam listën me autorët e vrasjeve në Tropojë, Berisha të mos …

Në një intervistë të gjatë Sali Lushaj ka folur lidhur me vrasjen e Azem Hajdarit.Për gazetën Panorama Sali Lushaj shprehet se Sali Berisha nuk...

Horoskopi për ditën e mërkurë, 25 nëntor, 2020

DashiHëna është e favorshme: përfitoni prej saj, qiell i bukur për dashuri. Në punë, ky është një vit që përfshin vendime të rëndësishme dhe...

“Me urdhrin e saj janë vjedh votat”, Nard Ndoka kundërshton hapur Topallin, zbulon të fshehtat kur ishin në PD

Ish-deputeti Nard Ndoka ka folur në lidhje me partinë e re “Lëvizja pë Ndryshim” e Jozefina Topallit.Ndoka është shprehur se Topalli ka urdhëruar vjedhjen...