Përpos Tiranës, zbulohet qyteti tjetër në vend ku do nisi vaksinimi

Ditën e shtunë do të nisi vaksinimi edhe në qytetin e Vlorës. Mësohet se po shihet mundësia e përdorimit të dy ambienteve në Vlorë.

Mundësia e parë është holli i stadiumit të futbollit Flamurtari. Mundësia tjetër është ambienti i palestrës së basketbollit.

Të parët që do të vaksinohen do të jenë bluzat e bardha. Mirëpo, ende nuk dihet se sa doza do të mbërrijnë në Vlorëë.

Një tjetër qytet ku pritet të nisi vaksinimi pas Tiranës është edhe Shkodra. Kështu, do të shmanget përqëndrimi më i madh i vaksinimit në kryeqytet.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Moti për ditën e mërkurë, 20 janar

Gjatë ditës së mërkurë, në vend do të mbizotërojë koha e vranët dhe me shira. Temperatura më e lartë...

“Abortova fëmijën kur isha duke prezantuar emisionin”, moderatorja rrëfen momentin prekës

Myleene Klass është një moderatore e njohur në Britani. Së fundmi, ajo ka rrëfyer një moment të vështirë në jetën e saj.

Gruaja me aftësi ndryshe bëhet nënë për herë të dytë, ministrja: “Lot gëzimi në maternitet”

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka qenë sot në maternitetin “Koço Gliozheni”. Ajo ka bërë të ditur se Anisa, një grua me...

Aksident fatal në Milot-Thumanë, përplasja me mjetin lë të vdekur 70 vjeçarin

Një aksident fatal është regjistruar mbrëmjen e sotme në Milot-Thumanë. Një 70 vjeçar ka gjetur vdekjen. Shtetasi me inicialet...