Monday, October 26, 2020

Përndiqte për një kohë të gjatë të renë, përfundon në pranga 31 vjeçari në Tiranë

Gjatë orëve të fundit në Tiranë janë arrestuar 5 persona nga autoritetet. Ata akuzohen për vepra të ndryshme penale nga policia.

Mësohet se një 31 vjeçar është akuzuar pasi përndiqte në mënyrë të vazhdueshme një shtetase 28 vjeçe. Mësohet se ky shtetas e ka goditur me grushta të renë.

Po ashtu, kanë përfunduar në pranga dhe 4 shtetas të tjerë. Shtetasi A. V, 28 vjeç, është arrestuar për veprën penale “Largimi i të burgosurit nga vendi i vuajtjes së dënimit”.

Në pranga ka përfunduar shtetasi B. L, 54 vjeç, pasi ishte shpallur në kërkim për veprën “tregtimi i mallrave që janë kontrabandë”. Ndërkaq, është arrestuar edhe shtetasi F. A, 39 vjeç, banues në Vlorë, i shpallur në kërkim për veprën penale “Vetëgjyqësia”.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

288 raste të reja me Covid, 51 të shëruar dhe 3 humbje jete/ Ja shtrirja gjeografike e rasteve aktive

Ministria e Shëndetësisë deklaroi sot se janë konfirmuar 288 raste të reja me koronavirus.Gjithashtu, në të dy spitalet dedikuar Covid-19 në Tiranë kanë ndërruar...

Dalin nga kampi Al-Hol katër fëmijë shqiptarë, Rama niset drejt Libanit: Do të marrim…

Finalizohet sot pjesa e parë e operacionit të kthimit në Shqipëri të fëmijëve dhe grave që ndodhen në kampin e Al Holit në Siri.Kryeministri...

Gafa e Pampurit “11×2=24”, Rama qesh me lot dhe ironizon: Tabela e shumëzimit në PD ka virusin lule më lule

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për gafën e ish-deputetes së PD-së, Oriola Pompuri, e cila teksa po llogariste shtretërit në spitalet Covid, tha se...

Ekzekutohet udhëheqësi i lartë i al-Kaidës, pjesë e terroristëve më të kërkuar në botë

Forcat afgane kanë ekzekutuar udhëheqësin e lartë të al-Kaidës, Abu Muhsin al-Masri. Ai ishte pjesë e listës së Byrosë Federale të Hetimit...