Përkeqësohet gjendja në vend/ Sërish viktima nga koronavirusi, 68 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë shënuar dy viktima nga koronavirusi. Një pacient 58 vjeçar dhe një 59 vjeçar nga Tirana kanë humbur jetën.

Ata vuanin nga disa sëmundje bashkëshoqëruese. Po ashtu, në 24 orët e fundit janë evidentuar 68 raste të reja me Covid-19. Janë aktualisht 83 pacientë të shtruar tek spitali Infektiv. 10 prej tyre janë në terapi intensive dhe 4 në gjendje të rëndë.

24 raste janë në Tiranë, 9 në Krujë, 8 në Kukës, nga 5 raste në Vlorë, Berat, nga 3 raste në Elbasan, Lezhë, Kavajë, nga 2 raste në Shkodër, Kurbin, Korçë dhe nga 1 rast në Divjake dhe Lushnje.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 47 qytetarë. Ministria ka apeluar qytetarët që të respektojnë distancën sociale dhe të vendosin maskat.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Dikur ishte në kopertinat e revistave, modelja përfundon e pastrehë

Loni Willison, ish gruaja e yllit të Baywatch, Jeremy Jackson, ka përfunduar e pastrehë. Ish modelja është fotografuar duke kontrolluar nëpër koshat...

E rëndë/ I kushton shtrenjtë gabimi gjatë gjuetisë, humb jetën 40 vjeçari shqiptar

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Spotelo të Italisë. Një shtetas shqiptar ka ndërruar jetë si pasojë e një pakujdesie gjatë...

Video që po çmend Greqinë/ Dy të rinj shqiptarë urdhërojnë ushtarët grekë në rresht, thërrasin emrin e…

Një video e cila ka qarkulluar së fundmi në rrjetet sociale ka alarmuar autoritete greke të ushtrisë. Siç shihet në video dy shqiptarë u japin...

Pandemia në Shqipëri/ Rriten frikshëm shifrat, 641 raste të reja dhe 4 humbje jete

Ministria e Shëndetësisë ka bërë publike raportin e 24 orëve të fundit sa i përket personave të prekur nga Covid. Bëhet me dije se janë...