Përgjaket komisariati i Tiranës: “Punonjësi i policisë qëllon me armë kolegun e tij, ndërron jetë në spital”

Komisariati nr.3 në Tiranë u kthye në një  skenë të rëndë krimi ku një sherr banal midis dy punonjësve të policisë solli pasoja fatale deri në humbjen e jetës të një punonjësj. Sipas informacioneve efektivi Ludian Zaimi, qëlloi me armën e shërbimit kolegun e tij Çaush Saliasi, ndërsa ky i fundit ndërroi jetë në spital.

Sipas informacioneve paraprake raportohet se mes autorit dhe viktimës ka ndodhur një konflikt banal por ende nuk dihen shkaqet të cilat sollën deri në agravimin e sherrit. Autori kishte vetëm një vit e gjysmë që ishte bërë pjesë e uniformave blu, ndërsa autori ishte prej 20 vitesh polic.

Vijon…

- Advertisement -

Të fundit

Të fundit