‘Përgjaken’ zgjedhjet e PS/ Plas grushti pas ikjes së Ballës, përfundon në spital kreu i Njësisë Administrative

Partia Socialiste ka mbajtur zgjedhjet e brendshme. Por në PS në Peqin, këto zgjedhje janë shoqëruar me tensione.

Sipas “Shqiptarja.com”, në qendrën e votimit në Peqin ka plasur një sherr i madh. Pjesë e këtij sherri është bërë kryetari i Njësisë Administrative Gjoçaj, Bilal Hasa. Ai është konfliktuar me disa të tjerë, pasi kundërshtoi mënyrën e zgjedhjeve.

Bilal Hasa

Raportohet se në këtë qendër votimi ka qenë i pranishëm edhe Taulant Balla, ku sherri nisi pas largimit të tij. Si pasojë e goditjeve, Bilali është dërguar me urgjencë në spital dhe ka marrë shumë dëmtime.

Policia është duke hetuar ngjarjen dhe po identifikon autorët.

Kujtojmë se ditën e djeshme Ardit Kërtusha që garonte për PS Durrës dha dorëheqjen. Ai hodhi akuza ndaj Vangjush Dakos, duke thënë se ai ndërhyri dhe kërkonte të vendoste një marionetë të tijën.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Moti për ditën e diel, 25 tetor

Gjatë ditës së diel, në vend do të mbizotërojë koha e vranët dhe me shira.Temperatura më e lartë...

Kim Jong Un ka ekzekutuar gruan e tij? Bashkëshortja e diktatorit prej 9 muajsh e zhdukur

Ri Soll-ju është bashkëshortja e diktatorit të Koresë së Veriut, Kim Jong Un. Prej 9 muajsh ajo nuk është shfaqur më në...

E trishtë/ Foshnja e porsalindur infektohet me koronavirus, nëna e braktis në spital

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një spital në Palermo të Italisë. Një nënë e re ka braktisur foshnjen e saj...

Vidhet llogaria në Twitter e Trump, e pabesueshme sa të thjeshtë e kishte fjalëkalimin presidenti

Llogaria në Twitter e Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, është hakuar së fundmi.Ka qenë...