PERDHUNOI SHQIPTAREN/ Ylli brazilian i Milanit dënohet me 9 vite burg

Një gjykatë e Apelit në Milano konrmoi të enjten një dënim kundër ish-sulmuesit të Milanit dhe Brazilit, Robinho, me 9 vite për përdhunimin e një vajze shqiptare 22-vjeçare. Ngjarja ka ndodhur në një diskotekë të Milanos më 22 janar 2013.

Robinho u gjet përsëri fajtor për veprën e përdhunimit me pesë persona të tjerë. Apeli, gjithashtu dënoi një nga miqtë e Robinho, Ricardo Falco, një tjetër brazilian, me 9 vite burg, siç bëri gjykata e shkallës së parë.

Për katër të tjerët, të akuzuar për përdhunim në grup, ndërsa përtonin nga vajza shqiptare, që ishte e dehur, gjyqi ishte pezulluar.

Robinho dhe Ricardo u urdhëruan t’i paguanin të përdhunuarës dëmet prej 60.000 euro. Prokurorët kishin kërkuar 10 vite burg për ta.

Robinho, 36 vjeç, i cili luajti për Milanin midis citeve 2010 dhe 2014, duke shënuar 25 gola në 108 paraqitje, i mohon akuzat. Ai ka 100 paraqitje me Brazilin dhe 28 gola.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Kishte frikë të shkonte në shtëpi nga koronavirusi, 36 vjeçari jeton për tre muaj në aeroport

Një 36 vjeçar është arrestuar nga autoritetet në Chicago pasi kishte 3 muaj që jetonte në aeroportin e qytetit. Aditya Singh kishte...

Piu kokainën që i ra babait të tij nga xhepi, foshnja 13 muajshe dërgohet me urgjencë në spital

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Romë. Një foshnje vetëm 13 muajsh është dërguar me urgjencë në një spital pasi ka...

Si rrallë herë, Kryemadhi rrëfen detajet nga njohja me Ilirin: “Shkruanim letra dashurie”

Monika Kryemadhi ka qenë së fundmi në një takim me të rinjtë e qytetit të Fierit. Gjatë bashkëbisedimit, ajo ka bërë një...

Mikrofon floriri dhe pëllumb prej ari/ Lady Gaga dhe Jlo tërheqin vëmendjen në inagurimin e Biden

Dy këngëtaret e famshme, Lady Gaga dhe Jennifer Lopez, kanë performuar gjatë ceremonisë së inagurimit të presidentit të 46-të të SHBA-ve, Joe...