Pati kontakt me një të infektuar, izolohet mbreti i Spanjës

Felipe VI, mbreti i Spanjës, është izoluar në shtëpi. Ky vendim është marrë pasi ai ka pasur kontakt me një person që ka testuar pozitiv për Covid-19.

Mbreti 52 vjeçar do të pezullojë detyrat e tij për 10 ditët e ardhshme. Mirëpo, bashkëshortja e tij Letizia, 48 vjeçe dhe vajzat e çiftit, Leonor 15 vjeçe dhe Sofia 13 vjeçe, nuk do të izolohen.

Gjatë muajit shtator, vajza e tyre, Leonor, u izolua për dy javë kur një shok i saj në klasë doli pozitiv. Por ajo testoi më vonë negative.

Nga ana tjetër, mbretëresha Letizia u izolua në fillim të pandemisë. Ajo pati një takim me ministren Irene Montero, e cila më vonë rezultoi pozitive.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Mafia Rama-Veliaj/ Reagon ashpër Këshilltari gjerman: “Rasti i Kryebashkiakut, jo i izoluar”

Martin Henze, një prej këshilltarëve të CDU-së gjermane, ka reaguar lidhur me përgjimet e anti-mafies italiane të publikuara së fundmi, ku hidhet dritë mbi...

Arian Çani e pyet ‘live’ këngëtarin shqiptar nëse është gay, ja përgjigja e tij

Këngëtari Mirudi u etiketua si “Konçita shqiptare” për faktin se tërhoqi vëmendjen me veshjen e tij në Festivalin e Këngës. Në një lidhje direkte...

Dogji për së gjalli 12-vjeçaren shqiptare/ Zbulohet pas 9 vitesh identiteti i pedofilit që tentoi të përdhunonte të miturën në Greqi

Greqi – Një ngjarje e rëndë ka ndodhur para disa vitesh ndaj një vajze të vogël me origjinë shqiptare, e cila u dogj e...

E bujshme/ Italia hedh në gjyq kompanitë prodhuese të vaksinës anti-COVID, zbardhet arsyeja

Kryeministri italian Giuseppe Conte paralajmëroi se Italia do të kërkojë llogari ndaj kompanive Pfizer dhe AstraZeneca për vonesat në dërgimin e vaksinave. Përmes një postimi...