Pasi Rezarti i kujtoi Gërdecin dhe të atin, shpërthen Kleoniki: “Babai im është i pafajshëm”

Sherri që ka plasur mes Kleoniki Delijorgjit dhe Rezart Veleshnjës vijon ende. Modelja i tha Rezartit se ai është “seksist, ofendues, i patalentuar, djall dhe pa asnjë vlerë humane”.

Ndërkohë, Rezarti i tha Kleonikit se ajo është e paaftë mendërisht. Po ashtu, ai i përmendi modeles babain e saj, biznesmenin Mihal Delijorgji, i cili ishte pronari i fabrikës në Gërdec ku humbën jetën 26 persona në vitin 2008.

Fill pas kësaj deklarate të Veleshnjës, ka reaguar Niki. Ajo ka publikuar një foto me të atin në Instastory, ku shkruan se ai është i pafajshëm dhe dëmshpërbelu shumë familje të viktimave në Gërdec.

“Jeni dele të mediave, politikës dhe të sistemit. Asnjë biznesmen nuk do të bombardonte kompaninë e tij dhe të humbte të gjithë lekët që ka bërë me djersë, duke punuar si kafshë që 6-7 vjeç. Çdo gjë që ka arritur, e ka arritur me forcën e tij dhe me pafundësisht punë. Babai im është njeri i drejtë. Nuk do i futem Gërdecit me detaj se nuk dua të vë në rrezik asnjë pjesëtar të familjes. Më vjen vërtetë keq për të gjithë familjarët që vdiqën dhe u dëmtuan nga tragjedia. Por babai im është i pafajshëm dhe ka bërë shumë dëmshpërblime për familjarët”, ka shkruar ajo.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Kishte frikë të shkonte në shtëpi nga koronavirusi, 36 vjeçari jeton për tre muaj në aeroport

Një 36 vjeçar është arrestuar nga autoritetet në Chicago pasi kishte 3 muaj që jetonte në aeroportin e qytetit. Aditya Singh kishte...

Piu kokainën që i ra babait të tij nga xhepi, foshnja 13 muajshe dërgohet me urgjencë në spital

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Romë. Një foshnje vetëm 13 muajsh është dërguar me urgjencë në një spital pasi ka...

Si rrallë herë, Kryemadhi rrëfen detajet nga njohja me Ilirin: “Shkruanim letra dashurie”

Monika Kryemadhi ka qenë së fundmi në një takim me të rinjtë e qytetit të Fierit. Gjatë bashkëbisedimit, ajo ka bërë një...

Mikrofon floriri dhe pëllumb prej ari/ Lady Gaga dhe Jlo tërheqin vëmendjen në inagurimin e Biden

Dy këngëtaret e famshme, Lady Gaga dhe Jennifer Lopez, kanë performuar gjatë ceremonisë së inagurimit të presidentit të 46-të të SHBA-ve, Joe...