Pas 8 javësh në terapi, Indriti fiton betejën me koronavirusin dhe shkon në shtëpi shëndoshë e mirë

Pas 8 javësh në terapi intensive Indriti fiton betejën me koronavirusin

Një lajmi i mirë vjen nga spitali Covid2, ku Indriti pas 8 javësh në terapi intensive ia ka dalë ta mundë koronavirusin.

Lajmin e ka bërë me dije vetë ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu me anë të një postimi në ‘facebook’ ku shkruan se falë punës së palodhur të stafit mjekësor Indriti po kthehet në shtëpi.

Ndët të tjera ajo u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që të rrespektojnë masat për parandalimin e përhapjes së koronavirusit.

“Pas 8 javësh në terapi intensive në spitalin COVID2, në gjendje shumë të vështirë, Indriti ia ka dalë ta mundë COVID19, falë punës së palodhur të stafit mjekësor dhe kthehet i shëruar në shtëpi

Mos e ulni vigjilencën

Distancë Maskë Higjienë

Mbroni veten dhe njerëzit që ju rrethojnë. Të kontribuojmë të gjithë për të frenuar përhapjen e virusit të rrezikshëm COVID19,” shkruan Manastirliu.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Moti për ditën e enjte, 22 tetor

Gjatë ditës së enjte, në vend do të mbizotërojë koha e kthjellët.Temperatura më e lartë do të jetë...

Horoskopi për ditën e enjte, 22 tetor, 2020

DashiPërpiquni t’u kushtoni vëmendje fjalëve që përdorni. Në frontin e punës, ndryshime të vogla janë në rrugë e sipër që mund të menaxhohen mirë....

Gazetari zbulon të tjera fakte për Metën: I dha nënshtetësinë shqiptare të dënuarit për 5 vrasje

Meta për “Luftën e Vlorës”: Dëshmoi se ky vend ka zot, fati i këtij vendi i përket vetëm popullit Gazetari Adriatik Doçi ka bërë së...

Drejtori i Ramës infektohet me virus, ja si paraqitet gjendja e tij

Kreu i Kadastrës, Artan Lame është konfirmuar me koronavirus.Burime bëjnë me dije për abcnews.al se Lame ka patur simptoma të koronavirusit duke kërkuar bërjen...