Paralajmërimi i papritur i NASA, ç’do të ndodhi sot në ora 15:15 në Tokë

NASA ka bërë një deklaratë për publikun e gjerë. Një asteroid, që ka madhësinë e piramidës së madhe të Gizës, do të kalojë në orbitën e Tokës sot.

Ky asteroid është emërtuar nga shkencëtarët si “QD5 2020”. Ai mendohet se është midis 60 dhe 130 metra, ndërsa po udhëton me një shpejtësi prej 8.57 km në sekondë.

Asteroidi është më i madh se shkëmbinjtë e tjerë hapësinorë. Mirëpo, ai pritet të kalojë pranë Tokës pa shkaktuar ndonjë dëm.

Megjithatë, asterodi nuk pritet të shihet nga Toka sepse do të kalojë në ora 15:15. Shumica e asteroidëve nuk bien në kontakt me atmosferën e Tokës.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Lajm i trishtë, aktori i rolit legjendar humb jetën

Një lajm i trishtë është raportuar nga mediat e huaja. David Prowse, aktori i njohur britanik, që ka luajtur rolin e Darth...

“Më tha se nuk i shërbenin”, vëllai i 60 vjeçarit që u vetëvra tek Senatoriumi rrëfen detajet shokuese

Për mediat ka folur Anton Skabonda, vëllai i 60 vjeçarit që u vetëflijua sot tek “Shefqet Ndroqi”. Vëllai i të ndjerit i...

Krejt papritur, Einxhel Shkira largohet nga moderimi i emisionit “Binjakët”

Këtë sezon televiziv ka nisur emisioni “Binjakët” të vëllezërve Donald  dhe Romeo Veshaj. Bashkë me ta moderonte edhe Einxhel Shkira.

Iu gjet kokainë brenda në makinë, arrestohet nga policia këngëtari i famshëm

Këngëtari shumë i njohur grek, Notis Sfakianakis, është arrestuar nga policia. Ai u ndalua rreth orës 20:00 të mbrëmjes së djeshme.