Panik mes qytetarëve në Greqi/ Tërmeti 5.4 ballë i shkallës shkun vendin fqinj

Greqia është tronditur nga një tjetër lëkundje e fuqishme tërmeti ditën e sotme, ku raportohet se, një tërmet me magnitudë 5.4 ballë i shkallës Rihter ka goditur ishullin Antikythera.

Epiqendra e tërmetit u raportua 23 kilometra në veriperëndim të ishullit ndërsa thellësia fokale ishte 57.6km.

Tërmeti është ndjerë dhe në Athinë, ndërkohë që, sipas sizmologëve grek ky tërmet nuk ngjall shqetësim pasi ka ndodhur në një zonë detare.

- Advertisement -

Të fundit

- Advertisment -

ME TE LEXUARA