Saturday, September 19, 2020

Pamje të dhimbshme, dadoja mbron me trupin e saj jetën e fëmijëve gjatë shpërthimit katastrofik në Liban

Një shpërthim tragjik ndodhi dje në Beirut, në kryeqytetin e Libanit. Janë raportuar mbi 4 mijë njerëz të plagosur dhe numri i viktimave vijon të rritet.

Në mediat e huaja janë publikuar pamjet rrënqethëse nga momenti i shpërthimit dhe jo vetëm. Të tjera video kanë treguar momente të ndryshme se si e kanë përjetuar njerëzit këtë shpërthim.

Një video është bërë virale në rrjet, që tregon momentin se si një dado ka shpëtuar tre fëmijët për të cilët po kujdesej. Videoja tregon momentin kur dadoja dhe tre fëmijët janë para xhamit të dritares.

Kur vijnë lëkundjet e para dhe xhami copëtohet, dadoja ka mbrojtur me trupin e saj dy fëmijët më të vegjël duke u shpëtuar jetën. Një prej fëmijëve shihet se është larguar vet.

Domestic worker protects children – Beirut explosion

Watch: Video shows the moment a domestic worker moves to protect two of the three children she was baby-sitting as the #Beirut port explosion shattered the windows of their home. #Lebanon #BeirutBlasthttps://english.alarabiya.net/en/News/middle-east/2020/08/05/Beirut-blast-damages-value-ranges-between-3-5-billion-Governor.html

Posted by Al Arabiya English on Среда, 05. август 2020.

TE FUNDIT

- Advertisment -

Most Popular

Shokuese/ Prindërit dhunojnë 7 vjeçaren ndërsa xhaxhai e përdhunon, e mitura: “Më vrisni”

Një ngjarje shokuese është raportuar së fundmi në Meksikë. Një vajzë 7 vjeçare është dhunuar fizikisht nga prindërit dhe është përdhunuar nga...

“Më ngacmoi seksualisht, nuk po më lëshonte”, modelja bën deklaratën shokuese ndaj Trump

Një modele e njohur e ka akuzuar presidentin Donald Trump për ngacmim seksual. Akuza është bërë vetëm disa muaj para zgjedhjeve presidenciale.

Me fytyrën e fashuar, këngëtarja e njohur shqiptare zbulon operacionin që kreu

Rovena Stefa është një nga këngëtaret më të njohura shqiptare. Ajo komentohet shumë për jetën e saj personale në media.

Ndodh skandali, deputeti filmohet duke parë video erotike në Kuvend

Mediat e huaja kanë raportuar së fundmi një ngjarje të pazakontë që ka ndodhur në Kuvendin e Tajlandës. Një deputet është filmuar...