TE FUNDIT

Pas ‘ngacmimit’ që i bënë avionët turq, Tsipras mesazh kërcënues Turqisë

Kryeministri grek, Alexis Tsipras deklaroi se megjithëse Greqia mirëpret dhe kërkon bashkëpunim me Turqinë, ajo nuk do të largohej nga konfrontimi për të mbrojtur...

Konsumoni karbohidrate dhe yndyrna nëse dëshironi të humbni peshë

Mos shihni më kaloritë te produktet që konsumoni. Nëse po përpiqeni të humbni peshë, numëroni makrot. Por, a e dini çfarë janë makrot? Makrot, ose makroushqyesit...

Vaji i ullirit, lëngu i mrekullive

Një dietë me yndyrë të ulët është e shëndetshme  për të parandaluar sëmundje të ndryshme si sëmundjet e zemrës dhe diabetin. Studimet kanë treguar se...

Pirja e rregullt e alkoolit ju merr shumë vite nga jeta juaj

Pirja e rregullt e alkoolit mund t'ju marrë vite të tëra nga jeta juaj, sipas një studimi të ri. Studimi i 600.000 personave që pinë...

Ushqimet me antioksidantë natyrorë kundër plakjes

Ne shpesh dëgjojmë për antioksidantë. Por cilët janë ato? Këto substanca janë të pranishme në shumë ushqime, të cilat ndihmojnë trupin për të luftuar...

Harrojeni sallatën! Ja ushqimet e shijshme që mund të hani gjatë dietës

Idetë e njerëzve për të humbur peshë vetëm duke u ushqyer vetëm me gjëra të shëndetshme si spinaqi bien poshtë me një studim të...

Berisha publikon pamjet, ja çfarë ndodhi sot në stadiumin e Kukësit

Ish-Kryeministri Sali Berisha publikoi në rrjet një video nga stadiumi i Kukësit, ku disa qindra qytetarë kërkuan lirimin e 11 të arrestuarve që ndodhen...

BE si Formula 1, Mogherini: Sot semafori është jeshil. Këtu fillon gara

Federica Mogherini erdhi në Tiranë dhe uroi gjithë shqiptarët për rekomandimin për hapjen e negociatave duke thënë se ky ishte një rezultat i përbashkët....

Ulni borxhin publik! BB: Duhet të ulen shpenzimet për personelin dhe mirëmbajtjen

Edhe pse niveli i borxhit publik në Shqipëri ka arritur në 69.9% në 2017, përsëri në mbetemi një ndër vendet me nivelin më të...

Bashkitë mbi 9.2 miliardë lekë borxhe, Tirana në krye

Tirana është qyteti me më shumë borxhe të prapambetura në vite që kapin vlerën e 3.8 miliard lekë në detyrimin prej 9.2 miliardësh që...

ME TE SHIKUARAT

Mjeku vdiq disa ditë pas vaksinimit, gruaja e tij bën deklaratën shokuese

Mjeku Gregory Michael nga Florida në SHBA ndërroi jetë 16 ditë pasi u injektua me vaksinën e Pfizer më 18 dhjetor. Mjeku...

E trishtë, humb jetën ish komandanti i UÇK-së

Një lajm i trishtë është raportuar sot në media. Shefqet Paçarizi, komandanti i Batalionit të Dytë të Brigadës 122 të UÇK-së, ka...

“U bëre mendjemadh sa bëre lekë”, Getinjo i kthen përgjigjen e papritur ndjekësit

Një nga reperët më të njohur shqiptar është Getinjo. Ai dhe vëllai i tij, Mozzik, kanë arritur shumë suksese me këngët e...

Ulen rastet e reja në 24 orët e fundit, humbin jetën nga koronavirusi 5 qytetarë

Në 24 orët e fundit, 5 qytetarë kanë ndërruar jetë nga koronavirusi. 2 qytetarë nga Tirana, 1 qytetar nga Mirdita, 1 qytetar...