TE FUNDIT

Demaliaj: Romana Vlahutin duhet të largohet për 24 orë nga Shqipëria

Ilir Demaliaj i ftuar në "360 Gradë" në Ora News, thotë se ambasadorja e Bashkimit Evropian në Tiranë, Romana Vlahutin duhet të largohet brenda...

I vë flakën lokalit dhe bllokon daljen, 18 të vdekur

18 persona kanë humbur jetën dhe 5 të tjerë mbetën të plagosur gjatë një zjarri që ra në orët e para të së martës...

Alarmi nga ndotja, 630 raste në vit nga kanceri i mushkërive në Shqipëri

Mjekët japin alarmin për vdekjet nga ndotja e ajrit. Gjatë një viti, në Shqipëri janë prekur 630 persona nga kanceri i mushkërive. Dhe, vit...

Pamjet makabre: A nuk i vrasin dhe qentë kështu?

Emisioni “Stop” sjell sot pamje ekskluzive e makabre të mënyrës sesi janë vrarë qentë dhe më pas janë hedhur në landfillin e Sharrës nga...

Vettingu vret policin; I ati: Nuk plotësonte dot dokumentet

Kastriot Fafaj, polic në Drejtorinë e Policisë në Fier, vrau veten me armën e tij të shërbimit. Ende nuk janë zbardhur arsyet e kësaj...

Grida Duma: Shqipëria ka nevojë për të djathtën si alternativë të vërtetë zhvillimi

Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma ka qenë e ftuar në emisionin Provokacia në ABCNeës, ku ka folur në lidhje me tezat e djathta...

Eduard Selami: Basha po mban peng partinë, brenda PD-së “luftë civile”

Ndryshimet më të fundit në statutin e Partisë Demokratike e fusin PD në një rreth vicioz. kështu i konsideron ish-kryetari i kësaj partie nenet...

Vetëvritet aktori i “O sa mirë”

Aktori i serialit “O sa mirë”, Art Kurti, është gjetur pa shenja jete në një veturë në rrugën Gjakovë – Goden, bëjnë të ditur...

Dy filxhanë kafeje në ditë ju ndihmojnë të humbisni peshë

E keni vërë re se trupi juaj duket sikur funksionon pak më shpejt pasi keni pirë kafen tuaj të mëngjesit? Studimet kanë treguar se kafeina...

Pogba ngacmon Ibran: Mendon se je i vetmi që mund të çosh këmbën kaq lartë?

Zlatan Ibrahimoviç dhe Paul Pogba nuk janë më shokë skuadre, por marrëdhënia midis tyre mbetet të jetë e mirë. Sulmuesi suedez mori shumë vëmendje për...

ME TE SHIKUARAT

Mafia Rama-Veliaj/ Reagon ashpër Këshilltari gjerman: “Rasti i Kryebashkiakut, jo i izoluar”

Martin Henze, një prej këshilltarëve të CDU-së gjermane, ka reaguar lidhur me përgjimet e anti-mafies italiane të publikuara së fundmi, ku hidhet dritë mbi...

Arian Çani e pyet ‘live’ këngëtarin shqiptar nëse është gay, ja përgjigja e tij

Këngëtari Mirudi u etiketua si “Konçita shqiptare” për faktin se tërhoqi vëmendjen me veshjen e tij në Festivalin e Këngës. Në një lidhje direkte...

Dogji për së gjalli 12-vjeçaren shqiptare/ Zbulohet pas 9 vitesh identiteti i pedofilit që tentoi të përdhunonte të miturën në Greqi

Greqi – Një ngjarje e rëndë ka ndodhur para disa vitesh ndaj një vajze të vogël me origjinë shqiptare, e cila u dogj e...

E bujshme/ Italia hedh në gjyq kompanitë prodhuese të vaksinës anti-COVID, zbardhet arsyeja

Kryeministri italian Giuseppe Conte paralajmëroi se Italia do të kërkojë llogari ndaj kompanive Pfizer dhe AstraZeneca për vonesat në dërgimin e vaksinave. Përmes një postimi...