TE FUNDIT

Gjermani, shqiptari paguan për të vrarë gruan për të përfituar 250 mijë euro

Ishte një plan i zhdërvjellët, i cili mund të kishte përfunduar në një skenar triller i ngjashëm me ato të filmave, duke rrëmbyer nga...

Karius shpërthen në lot, ja çfarë bëri pas ndeshjes

Gafat e tij i kushtuan humbjen e trofeut të Ligës së Kampioneve Liverpoolit. Bëhet fjalë për portierin Loris Karius, i cili pas ndeshjes e...

Tenton të grabisë Exchange tek Fresku, punonjësoja me ulërima kërkon ndihmë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e së dielës në zonën e Freskut, kur një person i paidentifikuar ka hyr brenda një exchange...

Hugh Grant i jep fund beqarisë në moshën 57-vjeçare

Aktori i famshëm Hugh Grant më në fund ka vendosur unazën. Aktori britanik është martuar për herë të parë me producenten suedeze elevizive Anna Eberstein. Ai...

Morgan Freeman: Nuk kam sulmuar seksualisht asnjë grua

Morgan Freeman ka kërkuar një falje të dytë pasi 8 femra e akuzuan për ngacimime seksuale ose sjellje të pahjshme. Aktori tha se veprimet...

“Tronditet” Egjipti, Salah mund të humbasë Kupën e Botës

Ylli egjiptian i Liverpool, Mohamed Salah mund të humbëasë Kupën e Botës "Rusi 2018". Kështu shkruan BBC për dëmtimin që sulmuesi mori në finalen...

Çfarë ndodhi? Will Smith zëvëndëson flamurin e Kosovës me të Shqipërisë

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=kFMZUxX6K6o] Will Smith në bashkëpunim me këngëtaren shqiptare Era Istrefi dhe Nicky Jam ka kënduar himin e Kupës së Botës. Dhe këngëtari publikoi një video...

Vetëm një i “çmendur” mund ta bëjë këtë!

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=TNxGiShd-5w] Për të shënuar ditëlindjen e "kryeqytetit verior" të Rusisë në Shën Petersburg, një akrobat e kaloi lumin e Neva duke u balancuar në...

Kënga e botërorit, Era Istrefi falenderon fansat: Kupa është e juaja

Kënga e botërorit, e kënduar nga këngëtarja me origjinë shqiptare Era Istrefi në bashkëpunim me Nicky Jam dhe Will Smith vetëm në pak kohë...

Rusia flet për luftë në Kosovë

Shtetet e Bashkuara dhe Rusia dënuan incidentet në veri të Mitrovicës dhe arrestimin e Marko Gjuriq, duke thënë se këto veprime nxisin kthimin e...

ME TE SHIKUARAT

Mafia Rama-Veliaj/ Reagon ashpër Këshilltari gjerman: “Rasti i Kryebashkiakut, jo i izoluar”

Martin Henze, një prej këshilltarëve të CDU-së gjermane, ka reaguar lidhur me përgjimet e anti-mafies italiane të publikuara së fundmi, ku hidhet dritë mbi...

Arian Çani e pyet ‘live’ këngëtarin shqiptar nëse është gay, ja përgjigja e tij

Këngëtari Mirudi u etiketua si “Konçita shqiptare” për faktin se tërhoqi vëmendjen me veshjen e tij në Festivalin e Këngës. Në një lidhje direkte...

Dogji për së gjalli 12-vjeçaren shqiptare/ Zbulohet pas 9 vitesh identiteti i pedofilit që tentoi të përdhunonte të miturën në Greqi

Greqi – Një ngjarje e rëndë ka ndodhur para disa vitesh ndaj një vajze të vogël me origjinë shqiptare, e cila u dogj e...

E bujshme/ Italia hedh në gjyq kompanitë prodhuese të vaksinës anti-COVID, zbardhet arsyeja

Kryeministri italian Giuseppe Conte paralajmëroi se Italia do të kërkojë llogari ndaj kompanive Pfizer dhe AstraZeneca për vonesat në dërgimin e vaksinave. Përmes një postimi...