TE FUNDIT

Bllokohet lëvizja me Greqinë, gjithë punonjësit e vendit fqinj në grevë

Një tjetër grevë pritet të bllokojë hyrjet dhe daljet Greqi - Shqipëri. Njoftohet se greva do të mbahet ditën e nesërme ku të do të...

Rama vizitë zyrtare në Austri për hapjen e negociatave

Kryeministri Edi Rama do të shkojë për një vizitë zyrtare në Austri ditën e mërkurë. Gjatë qëndrimit atje, Rama do të zhvillojë një takim...

U dhunua nga policia/ Kryeredaktori i RD-së tregon se çfarë ndodhi në protestën e opozitës

Kryeredaktori i gazetës ‘Rilindja Demokratike’, Bledi Kasmi është shprehur se në protestën e të shtunës, organizuar nga opozita e bashkuar, ku dhe u dhunua...

Sekretari i Përgjithshëm i OSBE-së, Thomas Greminger, pritet sot në Tiranë

Ditën e sotme do të zhvillojë një vizitë në Tiranë sekretari i Përgjithshëm i OSBE-së, Thomas Greminger. Ai do të takohet me zyrtarë të shtetit. Greminger...

Sarandë, Vasil Kajo rizgjidhet kreu i shoqatës Omonia

Vasil Kajo rizgjidhet kreu i shoqatës së minoritetit grek, Omonia për Sarandën. Në zgjedhje prezent ishte kreu i PBDNJ, Vangjel Dule edhe konsulli grek në...

U rrëzua me motorr, shuhet në spital 23 vjeçari Shkodran..

Gerti Palushi nuk ka mundur t’i mbijetojë dot plagëve i cili u rrëzua nga motorri në aksidentin e ndodhur në aksin Shkodër - Vau...

Mancini debuton me fitore, Balotelli takohet me golin “Azurr”

Roberto Mancini debuton me fitore në stolin e kombëtares italiane. Në takimin e zhvilluar në "Kybunpark" Azurrët mposhtën me shifrat e ngushta 2-1 Arabinë Saudite....

Rriten me 41% vetëvrasjet te moshat e reja..

Në vitin 2017 në Shqipëri u kryen 199 vetëvrasje, sipas të dhënave që janë publikuar nga INSTAT, me një rënie prej 11.5% (26 persona...

Zhvillime të reja për dosjen “Habilaj – Tahiri” në Katania

Dario De Luca, gazetar i portalit MeridioNews ka zbuluar disa detaje të reja nga dosja ndaj grupit të “Habilajve” të arrestuar në Katania të...

Përmbarimi shkon të sekuestrojë banesën në Durrës, gjejnë dy snajperë dhe drogë

Rreth orës 15.00, në një shtëpi të banuar në zonën e shkëmbit të Kavajës në Durrës, shërbimi përmbarimor ka shkuar për të ekzekutuar sekuestron...

ME TE SHIKUARAT

Mafia Rama-Veliaj/ Reagon ashpër Këshilltari gjerman: “Rasti i Kryebashkiakut, jo i izoluar”

Martin Henze, një prej këshilltarëve të CDU-së gjermane, ka reaguar lidhur me përgjimet e anti-mafies italiane të publikuara së fundmi, ku hidhet dritë mbi...

Arian Çani e pyet ‘live’ këngëtarin shqiptar nëse është gay, ja përgjigja e tij

Këngëtari Mirudi u etiketua si “Konçita shqiptare” për faktin se tërhoqi vëmendjen me veshjen e tij në Festivalin e Këngës. Në një lidhje direkte...

Dogji për së gjalli 12-vjeçaren shqiptare/ Zbulohet pas 9 vitesh identiteti i pedofilit që tentoi të përdhunonte të miturën në Greqi

Greqi – Një ngjarje e rëndë ka ndodhur para disa vitesh ndaj një vajze të vogël me origjinë shqiptare, e cila u dogj e...

E bujshme/ Italia hedh në gjyq kompanitë prodhuese të vaksinës anti-COVID, zbardhet arsyeja

Kryeministri italian Giuseppe Conte paralajmëroi se Italia do të kërkojë llogari ndaj kompanive Pfizer dhe AstraZeneca për vonesat në dërgimin e vaksinave. Përmes një postimi...