TE FUNDIT

Alibeaj: Shqipëria eksporton vetëm krim dhe drogë, Spaho: Vend pa demokraci

Ashtu siç ishte paralajmëruar opozita nuk lejoi punimet normale të parlamentit, por debatoi në lidhje me rastet e Fatmir Xhafës dhe Saimir Tahirit. Për kryetarin...

Helmimi i ish-spiunit rus, doktorët: Nuk mendonim se Sergei dhe Yulia do mbijetonin

Rasti i helmimit të ish-spiunit rus Sergei Skripal dhe vajzës së tij mund të kishte përfunduar me vdekjen e tyre. Këtë e kanë pranuar...

Sherr për “Tahirin dhe Xhafaj”, Spaho: Je bërë si Ali komiku; Braçe: Veç si Lulzim komiku mos të bëhem

Lirimi  nga arresti shtëpiak i ish-Ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri një ditë më parë dhe mosdorëheqja e Fatmir Xhafaj kanë përplasur në debate kreun...

Politika e vjetër dhe lidershipi i ri i PD-së

Politika e vjetër flet, lidershipi i ri i Partisë demokratike dëgjon, hesht, por nuk është dakord. Demokratët, ata që mendojnë se me shpatë nuk...

Alketa : Albi ke motër ose vëlla se ne Klaudia Pepën njohim

Koreografi i njohur shqiptar Albi Nako ka qenë mbrëmjen e djeshme i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan”, ndërsa nuk ka arritur...

Drejtori i Përgjithshëm i Përmbarimit : Sali aman mos u merr me memecin e Fahriut

Drejtori i Përgjithshëm i Përmbarimit, njëkohësisht edhe ish-deputet i PS-së, Piro Lutaj me anë të një postimi i ka bërë thirrje Sali Berishës në...

Virgjil Muçi fiton Çmimin Kadare

Shkrimtari, përkthyesi e diplomati Virgjil Muçi është shpallur fitues i edicionit të katërt të çmimit Kadare 2018, me shpërblimin 10 mijë euro, që ndahet...

Ndalimi i Albert Veliut në Kosovë, dritëhijet e një udhëtimi të mbetur në mes

Që nga dita që Partia Demokratike nxorri në media audio-përgjimin, ku thotë se është vëllai i ministrit, Geron (Agron) Xhafaj, bashkëbiseduesi tjetër Albert Veliu...

Pjerin Ndreu: Lulzim Basha, personazhi me deshtak i historise

Deputeti i Partisë Socialiste Pjerin Ndreu me anë të një postimi ka vendosur me shpatulla pas muri kryedemokratin Lulzim Basha. Ndreu ka shkruar se Basha...

BE propozon ndalimin e përdorimit të plastikave

Bashkimi Europian ka propozuar sot ndalimin e përdorimit të plastikave, ndërkohë që ka kërkuar që shumica e shisheve plastike të mblidhet deri në vitin...

ME TE SHIKUARAT

Mafia Rama-Veliaj/ Reagon ashpër Këshilltari gjerman: “Rasti i Kryebashkiakut, jo i izoluar”

Martin Henze, një prej këshilltarëve të CDU-së gjermane, ka reaguar lidhur me përgjimet e anti-mafies italiane të publikuara së fundmi, ku hidhet dritë mbi...

Arian Çani e pyet ‘live’ këngëtarin shqiptar nëse është gay, ja përgjigja e tij

Këngëtari Mirudi u etiketua si “Konçita shqiptare” për faktin se tërhoqi vëmendjen me veshjen e tij në Festivalin e Këngës. Në një lidhje direkte...

Dogji për së gjalli 12-vjeçaren shqiptare/ Zbulohet pas 9 vitesh identiteti i pedofilit që tentoi të përdhunonte të miturën në Greqi

Greqi – Një ngjarje e rëndë ka ndodhur para disa vitesh ndaj një vajze të vogël me origjinë shqiptare, e cila u dogj e...

E bujshme/ Italia hedh në gjyq kompanitë prodhuese të vaksinës anti-COVID, zbardhet arsyeja

Kryeministri italian Giuseppe Conte paralajmëroi se Italia do të kërkojë llogari ndaj kompanive Pfizer dhe AstraZeneca për vonesat në dërgimin e vaksinave. Përmes një postimi...