TE FUNDIT

Shfaqin probleme sigurie, BMW detyrohet të zhdukë makinat luksoze

BMW po bën një tërheqje të makinave në Mbretërinë e Bashkuar pasi Watchdog i BBC-së zbuloi se motorët e automjeteve mund të shkatërrohen tërësisht,...

Hajdarmataj reagon pas shkarkimit: Motivacioni nuk është i qartë. Dosja ‘Tahiri’ e vetmja ku unë jam i përfshirë direkt

Kreu i shkarkuar i Prokurorisë së Krimeve të Rënda, e cili ishte gjithashtu dhe në krye të hetimeve për dosjen ‘Tahiri-Habilaj’, ka bërë reagimin...

Balliu: Drejtësia ra

Deputeti i PD-së, Klevis Balliu shkruan se kryeprokurorja Arta Marku faktoi sot se është thjeshtë vegël e kryeministrit.Balliu: Arta Marku faktoj sot se është...

Shkarkimi i Hajdarmataj/ Reagon Edi Paloka : Gjithçka e paralajmëruar nga PD

Ditën e sotme kryeprokurorja Arta Marku shkarkoi prokurorin e çështjes Tahiri, Besim Hajdarmataj. Menjëherë pas këtij lajmi ka ardhur edhe reagimi i nën kryetarit...

Kush është Donika Prela

Donika Prela është emëruar sot nga Arta Marku, si kryeprokurore në Prokurorinë e Krimeve të Rënda, duke zënë vendin e Besim Hajdarmataj. Ajo gjithashtu...

Presidenti Meta çel sezonin turistik në Skrapar

Presidenti Ilir Meta i shoqëruar nga Ambasadoret e Kuvajtit, Kinës, Polonisë, Serbisë dhe Sllovakisë kaneëmarrë pjesë në çeljen e sezonit turistik për qytetin e...

417 milionë lekë të papaguara

Vonesa në shlyerjen e dëmeve në rast të aksidenteve nga shoqëritë e sigurimeve vijon të mbetet problem. Kryetari i Autoritetit të Mbikqyrjes Financiare, Ervin...

Rusia përkujton triumfin e sovjetikëve ndaj nazistëve në Luftën e Dytë Botërore

Me një paradë madhështore ushtarake, Rusia ka përkujtuar Ditën e Fitores së forcave sovjetike ndaj nazistëve në Luftën e Dytë Botërore. Në fjalën e...

Në prag të vdekjes, Stephen Hawkings përforcoi teorinë e Zotit?

Gjatë 40 viteve të fundit, shkencëtarët kanë zbuluar një fakt të papritur për universin: kundër parashikimeve, vlerat fizike në univers treguan se janë fiks...

Gramoz Ruçi: Në atë sistem nuk kishte as drogë, as korrupsion, as prostitucion dhe as kriminalitet.

Dhe të gjitha këto fenomene nuk i çuan shqiptarët në Europë, por i gjetën mes europianëve.Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka folur për sistemin...

ME TE SHIKUARAT

E dhimbshme/ Burri 81 vjeç i këndoi poshtë dritares së spitalit, humb jetën nga koronavirusi gruaja e tij

Javë më parë u shpërnda me shpejtësi në rrjetet sociale një video e një burri 81 vjeç. Poshtë dritares së spitalit ku...

Zbardhen të dhënat, sa përqind e popullsisë duhet të infektohet që bota t’i rikthehet normalitetit

OBSH ka dhënë disa detaje mbi përqindjen e popullsisë që duhet të infektohet për të arritur imunitetin. Sipas OBSH, 60-70% e popullatës...

E tmerrshme, vdes nga koronavirusi djali 10 vjeç: “Ishte i rrezikuar nga Covid, dhimbje e papërshkrueshme”

Një djalë vetëm 10 vjeç ka ndërruar jetë për shkak të koronavirusit. Ngjarja e rëndë është raportuar në Britaninë e Madhe.

E rëndë në Bruksel, shqiptari ekzekutohet me armë zjarri

Një ngjarje tronditëse është shënuar mbrëmjen e kaluar në Bruksel, Belgjikë. Një shqiptar është vrarë me 8 plumba.Ngjarja...