TE FUNDIT

Shpërthim në depon e derivateve në Fushë Kosovë, ka të plagosur/ VIDEO

Policia e Kosovës tha se katër persona janë lënduar nga shpërthimi që ndodhi rreth orës 14:00 në një depo derivatesh në fshatin Miradi e...

Shqipëria, Mali i Zi e Kroacia bëhen bashkë për pastrimin e Adriatikut

Nëse deri dje Shqipërisë i vinin nota kritike nga Kroacia për ndotjet që përmes bregdetit përfundonin në këtë shtet, sot palët do të jenë...

Gjiknuri apelon të rinjtë: Arsimimi në inxhinieri ju garanton punë

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri inkurajoi të rinjtë që të përqëndrohen tek profilet e inxhinierive si rruga më e mirë për të...

Berisha: Dosjet në Prokurorinë e Durrësit u vodhën me urdhër të Edi Ramës

Ish-kryeministri Sali Berisha, të premten, tha se vjedhja e dosjeve në Prokurorinë e Durrësit është kryer me urdhër të kryeministrit Edi Rama.Përmes një shënimi...

Më 7 qershor Izet Haxhia del në gjykatë

Më 7 qershor ora 12:30 në Gjykatën Penale të Tiranës nis procesi gjyqësor për rivendosjen në afat të dënimit me 25 vite burg të...

Veliaj: Pas Resë, edhe instalacione të tjera artistike

Prej dy vitesh, Reja është shndërruar jo vetëm në një prej instalacioneve më të fotografuara nga turistët e huaj, por edhe një hapësirë unike,...

Të zhgënjyer për Vllazninë, tifozët shkodranë: Ndikoi edhe politika

Rënia e Vllaznisë nga kategoria Superiore nuk është pritur aspak mirë nga tifozët shkodran.Ato shprehen se është një zhgënjim i madh që një nga...

Goditi arbitrin, FSHF 3 vite pezullim për mesfushorin e Shkumbinit

FSHF nuk ka toleruar aspak incidentin e ndodhur në përfundim të ndeshjes mes Shkumbinit dhe Velecikut për playoff-in e Kategorisë së Parë, ku një...

Opozita proteston të shtunën në Tiranë, Rama shkon Berat

Kryeministri Rama pritet të mos jetë të shtunën në Tiranë gjatë protestës së opozitës.Top Channel mësoi se të premten dhe të shtunën kreu i...

Vdekja e 21-vjeçares, pezullohet mjekja e urgjencës në Fier

Gjykata e Fierit ka pezulluar nga detyra mjeken e Repartit të Urgjencës së Spitalit Rajonal Fier, Ina Ruzhdija, pasi dyshohet për veprën penale mjekim...

ME TE SHIKUARAT

E dhimbshme/ Burri 81 vjeç i këndoi poshtë dritares së spitalit, humb jetën nga koronavirusi gruaja e tij

Javë më parë u shpërnda me shpejtësi në rrjetet sociale një video e një burri 81 vjeç. Poshtë dritares së spitalit ku...

Zbardhen të dhënat, sa përqind e popullsisë duhet të infektohet që bota t’i rikthehet normalitetit

OBSH ka dhënë disa detaje mbi përqindjen e popullsisë që duhet të infektohet për të arritur imunitetin. Sipas OBSH, 60-70% e popullatës...

E tmerrshme, vdes nga koronavirusi djali 10 vjeç: “Ishte i rrezikuar nga Covid, dhimbje e papërshkrueshme”

Një djalë vetëm 10 vjeç ka ndërruar jetë për shkak të koronavirusit. Ngjarja e rëndë është raportuar në Britaninë e Madhe.

E rëndë në Bruksel, shqiptari ekzekutohet me armë zjarri

Një ngjarje tronditëse është shënuar mbrëmjen e kaluar në Bruksel, Belgjikë. Një shqiptar është vrarë me 8 plumba.Ngjarja...