Friday, October 30, 2020

TE FUNDIT

Asensio i papërmbajtshëm, Reali kalon në avantazh (VIDEO)

Bayern Munich dhe Reali i Madridit luajnë aktin e parë gjysmëfinal të Champions League.Një takim që do të zhvillohet në mitikun"Allianz Arena" ndërsa të...

Merkel nuk i premtoi Shqipërisë hapjen e negociatave për anëtarësim në BE

Me këtë titull agjencia e lajmeve Reuters në gjuhën gjermane ka qenë e para që ka botuar lajmin pas takimit Rama-Merkel.Kancelarja gjermane, Angela Merkel,...

Vlorë, ujërat e zeza derdhen në det

Edhe pak ditë na ndajnë nga çelja e sezonit turistik. A është e gatshme Vlora? Në Lungomare ujërat e zeza vijojnë të derdhen në...

ETIAS merr “Ok”, çfarë duhet të bëjmë për udhëtime në “Schengen” nga viti 2020

Presidenca e Këshillit dhe përfaqësuesit e Parlamentit Europian arritën një marrëveshje mbi propozimin për Sistemin Evropian të Informimit dhe Autorizimit e Udhëtimit (ETIAS).“Marrëveshja e...

Skandali në aeroportin e Kukësit, rroga fiktive 38 punonjësve

Aeroporti i Kukësit ka dhënë rroga fiktive për 38 punonjës për rreth një vit dhe askush nuk ka mbajtur përgjegjësi penale, pasi sipas prokurorisë...

Reali dremit, Bayern i gjymtuar. 1-1 në Allianz Arena

Bayern Munich ka zhvilluar 44 minuta perfekte ndaj Real Madrid në takimin e parë të gjysmëfinales së Champions League, por në të 45-tën Marcelo...

Eva Murati apo Jennifer Lopez…?

E ftuar në “Pop Culture”, këtë të shtunë ishte gazetarja sportive Eva Murati.Por që në fillim të emisionit, Dojna Mema foli për ngjashmërinë e...

Betonizohet Valbona; Hidrocentrale, hotele dhe gurore në perlën e veriut

Në Parkun Kombëtar të Valbonës gëlon puna, punohet në gurore punohet për ndërtimin e hidrocentraleve, punohet për ndërtimin e hoteleve.Sapo nis rruga për në...

Furtunë në Bundestag, Rama: Nuk jam unë pas sulmeve ndaj Krichbaum

Seanca dëgjimore me Komisionin për Çështjet europiane në Bundestagun gjerman i ka dalë nga kontrolli Kryeministrit Rama.Kryetar i këtij Komisioni është Gunter Krichbaum, i...

2 vjeçari lufton vdekjen pa makineri, babai: “Padi për vrasje!”

2-vjeçari Alfie Evans ka dy ditë pa pajisjet që e mbanin me oksigjen, të cilat u hoqën me urdhër gjykate, por ai vazhdon lufton...

ME TE SHIKUARAT

Situata kritike, hapet spitali “Covid 3” në Tiranë, 150 shtretër dhe një Reanimacion

E premtja ka shënuar numër rekord me 301 të shtruar në dy spitalet Covid e për pasojë të gjitha kapacitet janë ezauruar. Kjo ka...

Godet sërish Aleksandër Gjoka pas ofendimeve të Ramës/ Si ndihet këngëtari pas publikimit të videos që bëri xhiron e rrjetit

Video e këngëtarit Aleksandër Gjoka, i cili përdori fjalë fyese ndaj kryeministrit Edi Rama, lidhur me masat e marra nga qeveria për pezullimin e...

Tërmeti në Turqi/ Humbin jetën tragjikisht dy të rinjtë, i ze muri poshtë

Tërmeti i fuqishëm në Detin Egje, me magnitudë 6,6 i shkallës rihter, të paktën sipas Agjencisë turke të Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave, goditi...

“Ja vatrat kryesore të përhapjes” Pëllumb Pipero, bën deklaratën e rëndësishme për virusin

Pas masave të reja të vendosura nga Komiteti Teknik i Ekspertëv si pasojë e rritjes së rasteve me COVID19, ka folur dhe mjeku i...