TE FUNDIT

Ezel fiton zemrat e të gjithëve me gjestin e radhës

Aktori i njohur turk Kenan Imirzalioglu, i njohur për publikun shqiptar në debutime të ndryshme në serialet më të suksesshëm. Aktori 43-vjeçar njihet për...

Kryeprokurori i SHBA: Në Shqipëri dërguam 4 prokurorë dhe 4 ekspertë policie

Prokurori i përgjithshëm i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Jeff Sessions, mori pjesë në samitin e vendeve të rajonit në Kroaci, ku merrnin pjesë...

Zbulohet gjinia e fëmijës që pret Jona Spahiu

Muajin e kaluar u zbulua lajmi se moderatorja simpatike e Digitalb, Jona Spahiu do të martohej së shpejti, dhe kjo u konfirmua pak më...

Pasi merr një vendim të papritur, këngëtarja e famshme në pritje të ëmbël?

Gwen Stefani është një ndër emrat më të njohur në botën e muzikës, të gjtihë i mbajmë mend hitet e saj si: ‘Let Me...

Këngëtarja shqiptare na prezanton mamanë e saj, shikoni sa ngjajnë

Ka mjaftuar një ditë e shënuar në familjen e saj, dhe këngëtarja e njohur na ka prezantuar me njeriun më të rëndësishëm për të....

Befason Michelle Obama, sjell librin me historitë personale dhe foto të pa publikuara më parë

Përfundimi i mandatit presidencial të të shoqit, ndoshta i ka dhënë gjithë kohën e duhur në dispozicion për të bërë gjërat e mira, ato...

Njihuni me pishinën brenda në lumë

Nëse jeni duke kërkuar për një pishinë unike, atëherë zgjidhja juaj është Badeschiff.Pishina 'lundurese' është ndërtuar në lumin Spree, i cili kalon nëpër qytetin...

Gruaja tërheq zvarrë për flokësh të dashurën e bashkëshortit

Një grua e zemëruar ka tërhequr zvarrë për flokësh të dashuren e bashkëshortit në rrugë.Dhjetra njerëz u mblodhën për të parë sherrin."Unë ta kam...

Dy reperët e famshëm, Nicki Minaj dhe Eminem nisin lidhje dashurie

Reperja Nicki Minaj ka konfirmuar spekulimet se ajo ka filluar një romancë me Eminem. Nëpërmjet një postimi në Tëitter ku shpërndau këngën e re...

Ekspozita me veshjet tradicionale nga trevat shqiptare

Pas 15 viteve punë, stilistja Edlira Sula dhe  10 artizanë të tjerë në kanë çelur në tiranë ekspozitën e veshjeve tradicionale.Organizatorët shfaqën para dhjetra...

ME TE SHIKUARAT

E dhimbshme/ Burri 81 vjeç i këndoi poshtë dritares së spitalit, humb jetën nga koronavirusi gruaja e tij

Javë më parë u shpërnda me shpejtësi në rrjetet sociale një video e një burri 81 vjeç. Poshtë dritares së spitalit ku...

Zbardhen të dhënat, sa përqind e popullsisë duhet të infektohet që bota t’i rikthehet normalitetit

OBSH ka dhënë disa detaje mbi përqindjen e popullsisë që duhet të infektohet për të arritur imunitetin. Sipas OBSH, 60-70% e popullatës...

E tmerrshme, vdes nga koronavirusi djali 10 vjeç: “Ishte i rrezikuar nga Covid, dhimbje e papërshkrueshme”

Një djalë vetëm 10 vjeç ka ndërruar jetë për shkak të koronavirusit. Ngjarja e rëndë është raportuar në Britaninë e Madhe.

E rëndë në Bruksel, shqiptari ekzekutohet me armë zjarri

Një ngjarje tronditëse është shënuar mbrëmjen e kaluar në Bruksel, Belgjikë. Një shqiptar është vrarë me 8 plumba.Ngjarja...