Saturday, September 19, 2020

TE FUNDIT

Harrojeni sallatën! Ja ushqimet e shijshme që mund të hani gjatë dietës

Idetë e njerëzve për të humbur peshë vetëm duke u ushqyer vetëm me gjëra të shëndetshme si spinaqi bien poshtë me një studim të...

Berisha publikon pamjet, ja çfarë ndodhi sot në stadiumin e Kukësit

Ish-Kryeministri Sali Berisha publikoi në rrjet një video nga stadiumi i Kukësit, ku disa qindra qytetarë kërkuan lirimin e 11 të arrestuarve që ndodhen...

BE si Formula 1, Mogherini: Sot semafori është jeshil. Këtu fillon gara

Federica Mogherini erdhi në Tiranë dhe uroi gjithë shqiptarët për rekomandimin për hapjen e negociatave duke thënë se ky ishte një rezultat i përbashkët....

Ulni borxhin publik! BB: Duhet të ulen shpenzimet për personelin dhe mirëmbajtjen

Edhe pse niveli i borxhit publik në Shqipëri ka arritur në 69.9% në 2017, përsëri në mbetemi një ndër vendet me nivelin më të...

Bashkitë mbi 9.2 miliardë lekë borxhe, Tirana në krye

Tirana është qyteti me më shumë borxhe të prapambetura në vite që kapin vlerën e 3.8 miliard lekë në detyrimin prej 9.2 miliardësh që...

Prokurimet publike, Braçe: Transparencë në përdorimin e fondeve

Kreu i Komisionit të Ekonomisë ka kërkuar më shumë transparencë me përdorimin e fondeve për prokurimet publike. Edhe deputeti i vetëm i opozitës ngriti...

Grabitet me armë argjendaria në Durrës

Një argjendari është grabitur në bulevardin kryesor të qytetit të Durrësit. Ngjarja ka ndodhur pasditen e sotme dhe sipas policisë dyshohet se kanë qenë...

Taylor Mega, e ka zemrën te Juventusi

Ndërsa shumë tifozë të Juves nuk e kanë gëlltitur ende eliminimin e radhës nga Liga e Kampioneve, ka nga ato që e kanë harruar...

Kush është violinistja shqiptare që përloti Angela Merkel-in

Ervis Gega Dodi është një violiniste shumë e talentuar, e cila na bën krenarë me emrin e saj. Ajo është një prej yjeve të...

Ndrenika e Derhemi akuza Hervin Çulit: Ka lëpirë 4 vjet, vjen era hajdutllëk

Teksa vijon debati për prishjen e godinës së Teatrit Kombëtar në Tiranë, aktorët Robert Ndrenika dhe Arben Derhemi, janë shprehur sërish kundër këtij vendimi.Në...

ME TE SHIKUARAT

Rreziku i valës së dytë të koronavirusit, kryeministri i vendit evropian paralajmëron karantinën

Boris Johnson, kryeministri i Britanisë së Madhe, ka bërë një deklaratë të fortë. Ai ka thënë se po shihet një valë e...

Shokuese/ Prindërit dhunojnë 7 vjeçaren ndërsa xhaxhai e përdhunon, e mitura: “Më vrisni”

Një ngjarje shokuese është raportuar së fundmi në Meksikë. Një vajzë 7 vjeçare është dhunuar fizikisht nga prindërit dhe është përdhunuar nga...

“Më ngacmoi seksualisht, nuk po më lëshonte”, modelja bën deklaratën shokuese ndaj Trump

Një modele e njohur e ka akuzuar presidentin Donald Trump për ngacmim seksual. Akuza është bërë vetëm disa muaj para zgjedhjeve presidenciale.

Me fytyrën e fashuar, këngëtarja e njohur shqiptare zbulon operacionin që kreu

Rovena Stefa është një nga këngëtaret më të njohura shqiptare. Ajo komentohet shumë për jetën e saj personale në media.