Friday, September 18, 2020

TE FUNDIT

Brukseli tha “po”, por nuk ka vend për festë

Rekomandimi pozitiv që Komisioni Europian ka bërë për të hapur negociatat me Shqipërinë është padyshim një lajm i mirë. Ai përbën një hap më...

Inter, 4 gola për t’u kthyer në zonën Champions

Pas 3 takimesh radhazi pa fitore dhe pa gola, Interi kthehet te suksesi në sfidën hapëse të javës së 33-të të Serisë A, ndaj...

Vogëlushja shqiptare mbytet në pishinë, prindërit e vajzës: Nuk e duam më jetën

Një vajzë 4-vjeçare shqiptare është mbytur një ditë më parë në pishinën e një hoteli në Naxos të Greqisë. Tragjedia ndodhi në hotelin ku...

Rakipllari: Llalla dhe Doshi të vetmit në botë të shpallur non grata nga SHBA-të për korrupsion

Personat që Shtetet e Bashkuara të Amerikës, i kanë shpallur non grata, janë të shumtë dhe ka një spektër shumë të gjerë duke filluar...

Berisha vlerëson rekomandimin e KE dhe fton shqiptarët: Të ndahemi sa më parë nga Rama

Pasi vlerësoi rekomandimin pozitiv të Komisionit Europian për çeljen e negociatave për Shqipërinë në BE, ish-kryeministri Sali Berisha i bëri edhe një thirrje shqiptarëve.Ndarjen...

Vivaldi dhe Bach në Vlorë, koncerti në teatrin “Petro Marko”

“Gloria” e Vivaldit dhe muzika e mrekullueshme e Bach janë bërë bashkë në një koncert të veçantë në qytetin e Vlorës.Orkestra e kori i...

Përdori teknologjinë e njohjes së fytyrave, hidhet në gjyq Facebook

Facebook duhet të përballet me një padi për përdorimin  e teknologjisë së njohjes së fytyrës.Padia pretendon se Facebook mblodhi informacione biometrike pa pëlqimin e...

Arben Imami tregon se çfarë po ndodh me Partinë Demokratike

Ish-ministri i Mbrojtjes, Arben Imami, të martën në darkë, në një intervistë me drejtuesin e emisionit “Opinion” Blendi Fevziu është shprehur se marrëveshja mes...

Arben Imami tregon se çfarë marrëdhënie ka me Lulzim Bashën

Ish-deputeti dhe anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike, Arben Imami, të martën në darkë, është shprehur se ka një marrëdhënie normale me kreun e...

Hoxha tregon se çfarë “fshihet” pas shpalljes ‘non grata’ të Tom Doshit nga SHBA

Gazetari Artan Hoxha të martën në darkë ka deklaruar se ‘ndëshkimi’ i deputetit Tom Doshi nga SHBA-të, ka ardhur për shkak të korrupsionit.Hoxha tregoi...

ME TE SHIKUARAT

Tragjike, ndahet nga jeta mjeku i njohur, njihet si themeluesi i Okulistikës Shqiptare

Një ndër themeluesit e Okulistikës Shqiptare, Gjergji Cepa, është ndarë sot nga jeta në moshen 81-vjeçare.Deri në moshën 78-vjeçare, edhe pse në pension, ai...

Makina del nga rruga, plagosen rëndë dy të rinjtë

Dy persona janë plagosur në një aksident në fshatin Shënpjetër të Fierit.Raportohet se rreth orës 16:15, shtetasi A. A., 22 vjeç, banues në Fier,...

Dy punonjëse të marketit rezultojnë me COVID-19, i gjithë stafi bën tamponin por aktiviteti nuk mbyllet

Dy punonjëse të një marketi janë infektuar me COVID-19 në Elbasan. Ata janë vetëkarantinuar në banesën e tyre, ndërsa u është marrë tamponi edhe...

Kur do largohet koronavirusi? OBSH më në fund ka një përgjigje

A do të ikë Covid-19 dhe kur do t’i kthehemi normalitetit të vjetër? Këto pyetje janë ato që i ka bërë çdo njeri gjatë...