Paga minimale 300 mijë lekë/ Artan Hoxha thumbon Edi Ramën: “Keta jane te medhenj fare”

Prej ditësh kryeministri Edi Rama ka premtuar tashmë se paga minimale do të rritet në 300 mijë lekë të vjetra.

Menjëherë pas kësaj deklarate ka reaguar dhe gazetari i njohur Artan Hoxha.

Ai shkruan me ironi se kur bëhet fjalë për shuma marramendëse të tenderave, qeveritarët flasin me lekë të reja, ndërsa kur flasin për paratë e popullit, shprehen me të vjetra.

“Keta jane te medhenj fare…

Kur flasin per taksa, apo per tendera, PPP-ra, qe duhet te paguaj populli, flasin me leke te reja, qe te duken pak…

Kur flasin per para, qe do ti japin popullit, flasin me vjetra, qe te duken shume…

Nuk e di cfare mendimi kane pronaret e qendrave tregetare ne vend, cfare mund te blej nje shqiptar, me “ngritjen e madhe” te pages minimale nga udheheqesi…

Me 30 mije leke te reja ne muaj cfare te bej me pare?! Te paguaj dritat, ujin, thesin e miellit, te bleje ndonje rraqe te tregu gabit, lere pastaj po te semuret dhe ti duhet te bleje ilaçe….”, shkruan Hoxha.

Keta jane te medhenj fare…Kur flasin per taksa, apo per tendera, PPP-ra, qe duhet te paguaj populli, flasin me leke…

Posted by Artan Hoxha on Среда, 30. септембар 2020.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Zbardhen prapaskenat e sherrit, ja arsyeja pse aktori Rezart Veleshnja u largua nga emisioni “Shiko Kush Luan”

Sezoni i ri i “Shiko Kush Luan” nisi me dy kapitenët Florjan Binaj dhe Rezart Veleshnja, mirëpo ky i fundit u shfaq vetëm në...

Aksident rrugor në Tiranë, motori përplas 75-vjeçaren

Një aksident me pasojë plagosjen e një personi ka ndodhur pasditen e sotme në Tiranë. Një motor, ka përplasur një këmbësore në rrugën ‘Tre...

Kur do të ndryshohet ora dhe a është kjo hera e fundit? Ja çfarë ka vendosur Bashkimi Evropian

Edhe në këtë vit ndryshimi i orës do të jetë si në vitet më parë, pavarësisht se BE e ka marrë tashmë vendimin për...

Momente nga protesta sotme/ 18 të proceduar, mes tyre ish deputetja dhe kreu i lëvizjes “Vetëvendosje”

Policia ka proceduar penalisht 18 shtetas, 3 prej tyre organizatorë të tubimit të sotëm para ministrisë së Jashtme greke.Ata do procedohen për veprat penale...