Nxirrni xhupat nga dollapi, prej sot moti sjell surpriza

Prej ditës së sotme, në vend do të mbizotërojë një mot me kthjellime dhe vranësira. Sipas “Meteoalb”, temperaturat do të ulen disa gradë.

Ndërkohë, pritet që temperatura maksimale të shkojë deri në 22 gradë. Gjatë pjesës së parë të ditës, vendi do të mbetet nën ndikimin e kthjellimeve.

Vranësira të lehta do të ketë në zonat perëndimore, ndërsa parashikohen vranësira më të dukshme në zonat malore. Era do të fryjë mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi verior-verilindor.

Evropa dominohet nga kthjellime dhe vranësira kalimtare në pjesën më të madhe të saj.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Moti për ditën e martë, 24 nëntor

Gjatë ditës së martë, në vend do të mbizotërojë koha e kthjellët.Temperatura më e lartë do të jetë...

‘Sot numri më i lartë i viktimave nga Covid-19’, Manastirliu apel qytetarëve: Bëhuni të përgjegjshëm, tregon 3 ‘armët’ që duhet të përdorni kur dilni...

Sot u shënua numri rekord i viktimave nga covid-19 që nga fillimi i pandemisë, 17 jetë të humbura.Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu i ka...

Vrau me sqepar burrin e saj, zbardhet deklarata në polici e Drane Dedës: Më detyroi të bëja 10 fëmijë

Një 58-vjeçare qëlloi për vdekje bashkëshortin e saj, teksa ai po flinte gjumë.Ngjarja ndodhi në Kurbin të Lezhës, ku Drane Deda vrau me sqepar...

Horoskopi për ditën e martë, 24 nëntor, 2020

DashiNëse ka një vullnet nga të dy, historitë e dashurisë që kanë pasur një krizë tani mund të rikuperohen. Në punë, ekziston një dëshirë...