Nuk po ia dilni dot me mushkonjat? Ja zgjidhja

Ne këtë stinë të vitit mushkonjat bëhen një problem i madh për të gjithë. Ato mbushin oborret dhe kopshtet tona.

Raportohet se ka mbi 3.000 lloje të ndryshme mushkonjash në botë.

Mushkonjat përveç pickimit mbartin edhe infeksione që mund të t’i transmetojnë përmes pickimit.

Ekziston një recetë që mund ta përgatisni vetë dhe të shpëtoni njëherë e mirë nga mushkonjat.

Përbërësit:

10 pika vaj limoni

15 pika vaji livandoje

1/4 filxhan lëng limoni

4 lugë çaji ekstrakt vanilje

Në një shishe përzieni të gjithë përbërësit e listuar më sipër dhe mbusheni me ujë. Tundeni mirë, dhe me anë të një sprite lyeni trupin tuaj kur dilni jashtë./flashnews.al

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

“10 mijë euro për helikopterin”, këshilltari i ministrit i kthehet Vokshit: “Zogëz vjeshte, për Berishën copëtova RENEA-n”

Këshilltari i ministrit të Brendshëm, Hilë Lushaku, i ka kthyer përgjigje akuzave të ish deputetes së PD, Albana Vokshit. Kjo e fundit...

Moti për ditën e mërkurë, 25 nëntor

Gjatë ditës së mërkurë, në vend do të mbizotërojë koha e kthjellët.Temperatura më e lartë do të jetë...

“Për 5 ditë do shërohesh” Alfred Cako i jep ‘recetën’ Manushit që u prek nga Covidi: Mos e ça kokën fare

Prezantuesi i njohur Edi Manushi ka dalë pozitiv me koronavirus.Menjëherë pas këtij lajmi ka reaguar dhe kospiracionisti Alfred Cako, që është një nga bashkëpunëtorët...

Vrasja Azem Hajdarit/ “Kam listën me autorët e vrasjeve në Tropojë, Berisha të mos …

Në një intervistë të gjatë Sali Lushaj ka folur lidhur me vrasjen e Azem Hajdarit.Për gazetën Panorama Sali Lushaj shprehet se Sali Berisha nuk...