“Nuk më kishte dhënë lekët”, zbulohet shkaku pse 53 vjeçari vrau biznesmenin Goro në HImarë

Një ngjarje e rëndë tronditi Himarën mëngjesin e sotëm. Biznesmeni Niko Goro u vra me plumba nga Kliti Leka, 53 vjeç.

Autori u kap një orë pas ngjarjes në zonën e Livadhit. Së fundmi, ai ka treguar para policisë arsyen që e shtyu t’i merrte jetën biznesmenit.

Autori ka rrëfyer se mes tyre kishte pasur vazhdimisht debate mbi një sipërfaqe toke. Kliti i kishte dhënë një sipërfaqe toke të ndjerit, por ky i fundit nuk i kishte dhënë ende paratë dhe ndaj ndodhi vrasja.

“Niko Goros i kam dhënë tokën, nuk më ka dhënë lekët. Po ndërton në tokën time”, mësohet të ketë thënë autori para policisë.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Moti për ditën e martë, 24 nëntor

Gjatë ditës së martë, në vend do të mbizotërojë koha e kthjellët.Temperatura më e lartë do të jetë...

‘Sot numri më i lartë i viktimave nga Covid-19’, Manastirliu apel qytetarëve: Bëhuni të përgjegjshëm, tregon 3 ‘armët’ që duhet të përdorni kur dilni...

Sot u shënua numri rekord i viktimave nga covid-19 që nga fillimi i pandemisë, 17 jetë të humbura.Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu i ka...

Vrau me sqepar burrin e saj, zbardhet deklarata në polici e Drane Dedës: Më detyroi të bëja 10 fëmijë

Një 58-vjeçare qëlloi për vdekje bashkëshortin e saj, teksa ai po flinte gjumë.Ngjarja ndodhi në Kurbin të Lezhës, ku Drane Deda vrau me sqepar...

Horoskopi për ditën e martë, 24 nëntor, 2020

DashiNëse ka një vullnet nga të dy, historitë e dashurisë që kanë pasur një krizë tani mund të rikuperohen. Në punë, ekziston një dëshirë...