“Nuk e lëmë dot vetëm”, xhaxhai zbulon deklaratën shokuese të Blerta Josifit pas tragjedisë

Ngjarja e rëndë që ndodhi në Kombinat pak muaj më parë, ku u vetëfljuan nënë e bijë, Aneta dhe Zhaneta Josifi, tronditi opinionin publik.

E vetmja e mbijetuar është Blerta, e cila dy javë më parë doli nga spitali. Tanimë ajo ndodhet nën kujdesin e xhaxhait të saj, i cili e ka marrë vajzën në Përmet.

Së fundmi, xhaxhai ka folur për emisionin “Me zemër të hapur”. Ai ka treguar se vijon të jetë i shqetësuar për Blertën sepse ajo është e paqëndrueshme logjikisht dhe nuk jeton apo nuk ushqehet dot vetëm.

Xhaxhai shton se nuk i beson dot gjërave që ajo thotë në lidhje me tragjedinë pasi ajo i ndryshon versionet e ngjarjes. Ai ka thënë se Blerta ka treguar se iniciativën e para e mori Anisa.

“Blerta shprehet dhe është e bindur se mami dhe motra janë në gjirin e Zotit, ajo pohon se do ta ndjekë këtë fe por që nuk do bëjë një veprim të tillë vetëflijimi për ringjallje.

Në fillim Blertës i shfaqeshin pamje dhe bërtiste ndërsa tani është pak më qetë. Ajo duket sikur herë-herë e ka logjikën tamam, por herë-herë duket e shqetësuar dhe nuk pohon më ato që mund t’i ketë thënë në fillim”, ka thënë xhaxhai i saj.

 

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

“Për 5 ditë do shërohesh” Alfred Cako i jep ‘recetën’ Manushit që u prek nga Covidi: Mos e ça kokën fare

Prezantuesi i njohur Edi Manushi ka dalë pozitiv me koronavirus.Menjëherë pas këtij lajmi ka reaguar dhe kospiracionisti Alfred Cako, që është një nga bashkëpunëtorët...

Vrasja Azem Hajdarit/ “Kam listën me autorët e vrasjeve në Tropojë, Berisha të mos …

Në një intervistë të gjatë Sali Lushaj ka folur lidhur me vrasjen e Azem Hajdarit.Për gazetën Panorama Sali Lushaj shprehet se Sali Berisha nuk...

Horoskopi për ditën e mërkurë, 25 nëntor, 2020

DashiHëna është e favorshme: përfitoni prej saj, qiell i bukur për dashuri. Në punë, ky është një vit që përfshin vendime të rëndësishme dhe...

“Me urdhrin e saj janë vjedh votat”, Nard Ndoka kundërshton hapur Topallin, zbulon të fshehtat kur ishin në PD

Ish-deputeti Nard Ndoka ka folur në lidhje me partinë e re “Lëvizja pë Ndryshim” e Jozefina Topallit.Ndoka është shprehur se Topalli ka urdhëruar vjedhjen...