Monday, October 26, 2020

Nuk e kishte realizuar asnjë artist shqiptar më parë, Dhurata Dora bënë arritjen e madhe

Kënga e Dhurata Dorës dhe reperit algjerian Soolking, ka thyer të gjitha rekordet e vendosura ndonjëherë nga artistët shqiptarë.

Brenda një muaji dhe 12 ditësh, kjo këngë ka arritur në 100 milionë klikime, duke u bërë e para këngë nga një këngëtar(e) shqiptar/e, që ka vendosur këtë rekord.

“Zemër” është kthyer në një hit në shumë vende të botës, ndërsa kënga është e shkruar nga Dhurata Dora, Soolking dhe Big Bang.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

288 raste të reja me Covid, 51 të shëruar dhe 3 humbje jete/ Ja shtrirja gjeografike e rasteve aktive

Ministria e Shëndetësisë deklaroi sot se janë konfirmuar 288 raste të reja me koronavirus.Gjithashtu, në të dy spitalet dedikuar Covid-19 në Tiranë kanë ndërruar...

Dalin nga kampi Al-Hol katër fëmijë shqiptarë, Rama niset drejt Libanit: Do të marrim…

Finalizohet sot pjesa e parë e operacionit të kthimit në Shqipëri të fëmijëve dhe grave që ndodhen në kampin e Al Holit në Siri.Kryeministri...

Gafa e Pampurit “11×2=24”, Rama qesh me lot dhe ironizon: Tabela e shumëzimit në PD ka virusin lule më lule

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për gafën e ish-deputetes së PD-së, Oriola Pompuri, e cila teksa po llogariste shtretërit në spitalet Covid, tha se...

Ekzekutohet udhëheqësi i lartë i al-Kaidës, pjesë e terroristëve më të kërkuar në botë

Forcat afgane kanë ekzekutuar udhëheqësin e lartë të al-Kaidës, Abu Muhsin al-Masri. Ai ishte pjesë e listës së Byrosë Federale të Hetimit...