Njoftimi i fundit i AKEP: Mos e përdorni internetin në këto orare

Pak më parë, AKEP ka nxjerrë një udhëzim të fundit lidhur me përdorimin e internetit nga njerëzit teksa ndodhen në karantinë.

Sipas këtij udhëzimi të AKEP, duhet që të qëndrojmë të vëmendshëm ndaj sigurisë në internet. Për këtë arsye, AKEP kërkon që të optimizohen valët e WIFI.

Për ta bërë diçka të tillë, AKEP ka kërkuar që të shmanget përdorimi i internetit në fashën e orarit 19:00-23:00. Në vend që të përdorim kompjuterin, AKEP sugjeron përdorimin e internetit nga rrjetet telefonike në celulare.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Moti për ditën e mërkurë, 20 janar

Gjatë ditës së mërkurë, në vend do të mbizotërojë koha e vranët dhe me shira. Temperatura më e lartë...

“Abortova fëmijën kur isha duke prezantuar emisionin”, moderatorja rrëfen momentin prekës

Myleene Klass është një moderatore e njohur në Britani. Së fundmi, ajo ka rrëfyer një moment të vështirë në jetën e saj.

Gruaja me aftësi ndryshe bëhet nënë për herë të dytë, ministrja: “Lot gëzimi në maternitet”

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka qenë sot në maternitetin “Koço Gliozheni”. Ajo ka bërë të ditur se Anisa, një grua me...

Aksident fatal në Milot-Thumanë, përplasja me mjetin lë të vdekur 70 vjeçarin

Një aksident fatal është regjistruar mbrëmjen e sotme në Milot-Thumanë. Një 70 vjeçar ka gjetur vdekjen. Shtetasi me inicialet...