Wednesday, September 23, 2020

Njoftimi i fundit i AKEP: Mos e përdorni internetin në këto orare

Pak më parë, AKEP ka nxjerrë një udhëzim të fundit lidhur me përdorimin e internetit nga njerëzit teksa ndodhen në karantinë.

Sipas këtij udhëzimi të AKEP, duhet që të qëndrojmë të vëmendshëm ndaj sigurisë në internet. Për këtë arsye, AKEP kërkon që të optimizohen valët e WIFI.

Për ta bërë diçka të tillë, AKEP ka kërkuar që të shmanget përdorimi i internetit në fashën e orarit 19:00-23:00. Në vend që të përdorim kompjuterin, AKEP sugjeron përdorimin e internetit nga rrjetet telefonike në celulare.

TE FUNDIT

- Advertisment -

Most Popular

Moti për ditën e mërkurë, 23 shtator

Gjatë ditës së mërkurë, në vend do të mbizotërojë koha e vranët dhe me shira.Temperatura më e lartë...

Horoskopi për ditën e mërkurë, 23 shtator, 2020

DashiHëna do të ketë ndikim të favorshëm, por ju duhet të jeni të vendosur që të gjeni të gjitha zgjidhjet për problemet tuaja. Megjithatë...

Grida Duma: Rama do të dalë nga politika në mënyrën më të shëmtuar të mundshme

Fondet për rindërtimin e tërmetit dhe fakti që kryeministri Edi Rama do të drejtojë fushatën zgjedhore në Durrës, a e penalizon Partinë Demokratike?Kjo ishte...

Mashtrimi me maskat e Covid/ Skandali në Itali përfshin edhe Shqipërinë

Hetimi ndërkombetar i skandalit të maskave në Itali ndaj një kompanie të huaj që dyshohet se përvetësoi mbi pesë milionë euro përfshin edhe prokurorinë...