Nipi i vendosi flakën shtëpisë së tij pas një zënke, vdes 94 vjeçari në Kavajë

Jashar Tafa, 94 vjeçari që iu vu zjarri në banesë dy ditë më parë, ka ndërruar jetë dje. Shtëpia e tij në Luz të Vogël të Kavajës u përfshi nga flakët.

I moshuari nuk ka arritur t’i mbijetojë plagëve dhe djegieve që ka marrë si pasojë e zjarrit që shkrumboi shtëpinë e tij.

Ka qenë nipi i tij, shtetasi me inicialet Rr. T, që i ka vendosur flakën shtëpisë së gjyshit. Shkak është bërë një konflikt midis tyre.

Pas zënies, nipi i ka vendosur flakën shtëpisë së gjyshit. Ai është arrestuar, ndërsa prokuroria ka nisur hetimet për zbardhjen e ngjarjes.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

E trishtë, humb jetën ish komandanti i UÇK-së

Një lajm i trishtë është raportuar sot në media. Shefqet Paçarizi, komandanti i Batalionit të Dytë të Brigadës 122 të UÇK-së, ka...

“U bëre mendjemadh sa bëre lekë”, Getinjo i kthen përgjigjen e papritur ndjekësit

Një nga reperët më të njohur shqiptar është Getinjo. Ai dhe vëllai i tij, Mozzik, kanë arritur shumë suksese me këngët e...

Ulen rastet e reja në 24 orët e fundit, humbin jetën nga koronavirusi 5 qytetarë

Në 24 orët e fundit, 5 qytetarë kanë ndërruar jetë nga koronavirusi. 2 qytetarë nga Tirana, 1 qytetar nga Mirdita, 1 qytetar...

Shpërthen në flakë makina tek “Casa Italia”, kalimtarët largohen të frikësuar

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak më parë në kryeqytet. Një makinë tip “Ford Focus” ka shpërthyer në flakë.