Nga telat e gjembave tek policët me kallashnikov, pamjet nga burgu ku do të mbahen “kokat” e krimit

Në qelitë e paraburgimit 313 në Tiranë janë marrë masa të forta sigurie. Ky institucion do të shërbejë si burg për të dënuarit që do t’i nënshtrohen aplikimit të regjimit 41 bis.

Burgu është i rrethuar nga kamera sigurie, tel me gjemba dhe policë që janë të pajisur me kallashnikov. Këto foto janë shkrepur nga “LSA” dhe shihen qartë masat e rrepta të sigurisë.

Në këto qeli të paraburgimit do të dënohen “kokat” e krimit. Hyrja në fuqi e 41 bisit do t’u kufizojë të dënuarve nga krimi i organizuar takimet.

Po ashtu, këtyre të dënuarve do t’u regjistrohen bisedat, telefonatat dhe do të kenë një regjim ndryshe në qeli. Atyre do t’u minimizohen sendet personale dhe do të kenë dalje të rrallë në ajrim.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Tërmet i fuqishëm në Greqi, zbulohet magnituda dhe epiqendra

Greqia është tronditur nga një tërmet i fortë. Lëkundjet kanë qenë me magnitudë 5.2 të shkallës Rihter dhe u ndje rreth orës...

Përhapet alarmi në hipotekën e Korçës, infektohen me koronavirus 6 punonjës

Hipoteka e Korçës është kthyer në një vatër të nxehtë të përhapjes së koronavirusit. Në 24 orët e fundit, kanë dalë pozitiv...

Moti për ditën e enjte, 22 tetor

Gjatë ditës së enjte, në vend do të mbizotërojë koha e kthjellët.Temperatura më e lartë do të jetë...

Horoskopi për ditën e enjte, 22 tetor, 2020

DashiPërpiquni t’u kushtoni vëmendje fjalëve që përdorni. Në frontin e punës, ndryshime të vogla janë në rrugë e sipër që mund të menaxhohen mirë....