Saturday, September 19, 2020

Në listën e 10 artistëve më të dëgjuar në botë, dy këngëtaret shqiptare arrijnë suksesin e madh

Këngëtaret shqiptare po pushtojnë tregun muzikor botëror. Rita Ora, Dua Lipa, Bebe Rexha dhe Ava Max janë këngëtare shumë të njohura me origjinë shqiptare.

Këngët e tyre janë kthyer në hite dhe ato kanë mbledhur miliona fansa nga e gjithë bota. Së fundmi, dy prej këtyre këngëtareve shqiptare kanë arritur një sukses të madh.

Dua Lipa dhe Ava Max janë futur në listën e 10 këngëtarëve më të dëgjuar në gjithë botën në platformën e njohur muzikore, Spotify.

Ava Max renditet në vendin e 10-të. Ndërsa Dua Lipa ka lënë pas artistë të mirënjohur, si Lady Gaga dhe Beyonce, e është rreshtuar në vendin e tretë.

TE FUNDIT

- Advertisment -

Most Popular

Shokuese/ Prindërit dhunojnë 7 vjeçaren ndërsa xhaxhai e përdhunon, e mitura: “Më vrisni”

Një ngjarje shokuese është raportuar së fundmi në Meksikë. Një vajzë 7 vjeçare është dhunuar fizikisht nga prindërit dhe është përdhunuar nga...

“Më ngacmoi seksualisht, nuk po më lëshonte”, modelja bën deklaratën shokuese ndaj Trump

Një modele e njohur e ka akuzuar presidentin Donald Trump për ngacmim seksual. Akuza është bërë vetëm disa muaj para zgjedhjeve presidenciale.

Me fytyrën e fashuar, këngëtarja e njohur shqiptare zbulon operacionin që kreu

Rovena Stefa është një nga këngëtaret më të njohura shqiptare. Ajo komentohet shumë për jetën e saj personale në media.

Ndodh skandali, deputeti filmohet duke parë video erotike në Kuvend

Mediat e huaja kanë raportuar së fundmi një ngjarje të pazakontë që ka ndodhur në Kuvendin e Tajlandës. Një deputet është filmuar...