Ndahet nga jeta në moshën 28-vjeçare portieri, futbolli në zi

Futbolli belg është në zi për vdekjen e Migel Van Dam portieri i cili ka humbur jetën në moshën 28-vjeçare nga sëmundja e leuçemisë.

Arsyeja pse portieri humbi jetën ishte sepse u diagnostikua me sëmundjen e leuçemisë në vitin 2014. Edhe pse fillimisht ishte shëruar nga kjo sëmundje së fundmi kishte nisur të luante sërish me klubin e njohur belg, Serlse Bryzh.

Lajmi për vdekjen e tij u bë i ditur nga familjarët e tij dhe më pas ka pasuar me mesaxhet ngushëlluese nga fansat e futbollit.

- Advertisement -

Të fundit

Të fundit