Mori 2 mijë lekë vetëm për të futur telefonin në spital, zbulohet vendimi i Gjykatës për Tire Alldervishin

Tire Alldervishi ka dalë sot para Gjykatës. Ajo akuzohet se mashtroi vajzën e një pacienteje tek spitali Covid2, duke u shtirur si infermiere dhe i zhvati 8 milionë lekë.

Sot Gjykata ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për sanitaren. Prokurori ka deklaruar se do kërkohet sekuestrimi i kartelave mjekësore për të zbuluar bashkëpunëtorët e Tires.

Gjithashtu, janë zbuluar disa detaje të reja. Prokurori është shprehur se Tire kishte marrë përsipër t’i jepte vajzës së pacientes një listë me ilaçe.

 “Alldervishi ka marrë dy mijë lekë vetëm për të futur një telefon në spital, ndërsa herë të tjera ka marrë 7 mijë lekë të reja dhe ka deklaruar se janë pak”, tha Prokurori.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Nuk pritej, i dashuri turk i Genta Ismajlit bën tatuazh shqiponjën e flamurit shqiptar

Këngëtarja e njohur shqiptare, Genta Ismajli, prej disa kohësh është në një lidhje me biznesmenin turk Hysen Usta. Dyshja...

Mjeku vdiq disa ditë pas vaksinimit, gruaja e tij bën deklaratën shokuese

Mjeku Gregory Michael nga Florida në SHBA ndërroi jetë 16 ditë pasi u injektua me vaksinën e Pfizer më 18 dhjetor. Mjeku...

E trishtë, humb jetën ish komandanti i UÇK-së

Një lajm i trishtë është raportuar sot në media. Shefqet Paçarizi, komandanti i Batalionit të Dytë të Brigadës 122 të UÇK-së, ka...

“U bëre mendjemadh sa bëre lekë”, Getinjo i kthen përgjigjen e papritur ndjekësit

Një nga reperët më të njohur shqiptar është Getinjo. Ai dhe vëllai i tij, Mozzik, kanë arritur shumë suksese me këngët e...