Mjekja Çomo feston ditëlindjen, vajza e saj bën urimin e ëmbël: “Kjo është dhurata më e bukur që mund t’i bëni”

Shefja e Infektivit dhe mjekja e njohur shqiptare, Najada Çomo, feston sot ditëlindjen. Në këtë ditë të veçantë për të nuk kanë munguar urimet e shumta që ajo ka marrë nga kolegë e miq, si dhe qytetarë të thjeshtë.

Edhe kryeministri Rama dhe ministrja Ogerta Manastirliu uruan mjeken në ditëlindjen e saj. Por urimi më special që ajo ka marrë ka qenë nga e bija, Greisi.

Greisi ka publikuar një foto me të ëmën, duke uruar atë për ditëlindje. Në rreshtat që ka shkruar, Greisi u thotë qytetarëve se dhurata më e mirë që mund t’i bëjnë të ëmës, është respektimi i rregullave.

“Sot, si çdo dite tjeter ti je ne Spital, duke i sherbyer me perkushtimin maksimal çdo individi i cili eshte duke vuajtur pasojat e ketij virusi qe ka ndryshuar jetet e secilit prej nesh. Gezuar Ditelindjen mushi Dhurata me e bukur qe mund ti beni mamit eshte te respektoni rregullat”, shkruan Greisi, vajza e profesoreshë Najada Çomo.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

PD denoncon ministren: Harxhon 10 mijë euro çdo javë me helikopter (Video)

Përmes denoncimit të ish-deputetit Xhemal Gjkunkshi, Partia Demokratike ka akuzuar ministren e Mbrojtjes, Olta Xhaçka se është duke përdorur helikopterët e ushtrisë për të...

Rekord viktimash nga Covid në Shqipëri: 17 humbje jete në 24 orë dhe 795 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë deklaroi sot se janë konfirmuar 795 raste të reja me koronavirus.Gjithashtu, në spitalet dedikuar Covid-19 në Tiranë kanë ndërruar jetë 17...

Tragjike/ Ndahet nga jeta 34-vjeçarja shqiptare, pak ditë më parë ishte bërë nënë për herë të tretë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali, ku ka humbur jetën një grua shqiptare.Mediat italiane bëjnë me dije se ka ndërruar jetë Hazbije...

“Ishte i pavetëdijshëm dhe i ftohtë”, ndërron jetë i ati sapo del nga Infektivi, djali denoncon mjekët

Një denoncim i fortë ka mbërritur nga familjarët e një të moshuari me inicialet Ll.G në kryeqytet, të cilët kanë pretendime se stafi mjekësor...