Miratohen ndryshimet Kushtetuese, Kuvendi hap listat dhe ndalon koalicionet parazgjedhore

Deputetët kanë votuar në seancën e sotme plenare ndryshimet në Kushtetutë. Në këto ndryshime bëhet fjalë hapja e listave dhe heqja e kaolicioneve parazgjedhore.

Kuvendi ka miratuar këto ndryshime me 106 vota pro dhe 10 kundër. Të gjithë deputetët që kanë qenë në Kuvend, konkretisht 116 prej tyre, kanë votuar.

Deputeti socialist Alket Hyseni ka lexuar rezultatet e votimit. Vetëm 6 deputetë kanë munguar në Kuvend dhe nuk kanë votuar. Mes tyre tre janë deputetët që janë infektuar me koronavirus, Ralf Gjoni, Enver Roshi dhe Eljo Hysko.

Deputetët që votuan kundër janë: Adriatik Alimadhi – Fatjona Dhimitri – Lefter Maliqi-  Erion Piciri- Artur Roshi-Suzana Topi- gjetan gjetani- Kujtim Gjuzi- Elda Hoti- Lefter Maliqi. Munguan Enada Kapllani- Ligoraq Karamelo- Ambra Borova- Ralf Gjoni- Elio Hysko dhe Enver Roshi.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Mafia Rama-Veliaj/ Reagon ashpër Këshilltari gjerman: “Rasti i Kryebashkiakut, jo i izoluar”

Martin Henze, një prej këshilltarëve të CDU-së gjermane, ka reaguar lidhur me përgjimet e anti-mafies italiane të publikuara së fundmi, ku hidhet dritë mbi...

Arian Çani e pyet ‘live’ këngëtarin shqiptar nëse është gay, ja përgjigja e tij

Këngëtari Mirudi u etiketua si “Konçita shqiptare” për faktin se tërhoqi vëmendjen me veshjen e tij në Festivalin e Këngës. Në një lidhje direkte...

Dogji për së gjalli 12-vjeçaren shqiptare/ Zbulohet pas 9 vitesh identiteti i pedofilit që tentoi të përdhunonte të miturën në Greqi

Greqi – Një ngjarje e rëndë ka ndodhur para disa vitesh ndaj një vajze të vogël me origjinë shqiptare, e cila u dogj e...

E bujshme/ Italia hedh në gjyq kompanitë prodhuese të vaksinës anti-COVID, zbardhet arsyeja

Kryeministri italian Giuseppe Conte paralajmëroi se Italia do të kërkojë llogari ndaj kompanive Pfizer dhe AstraZeneca për vonesat në dërgimin e vaksinave. Përmes një postimi...