Ministrja Shahini largohet nga qeveria Rama dhe nga Shqipëria, zbulon planet që ka përgatitur

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini, ka dhënë një lajm të papritur. E ftuar në emisionin “Ilva Now”, ministrja ka bërë të ditur se nuk do jetë pjesë e fushatës së ardhshme elektorale të PS.

Ajo ka bërë të ditur se e ka njoftuar kryeministrin Edi Rama se përtej këtij mandati nuk do vazhdojë më. Shahini ka deklaruar se familja e saj jeton në Kosovë dhe ndaj do largohet nga Shqipëria.

“Jeta ime është e paqëndrueshme në Shqipëri pasi familja ime jeton në Kosovë. Në këto momente kur ka probleme nga këto siç jemi ballafaquar është pak e vështirë. Por, i kam thënë se jam në dispozicion që të shërbej, por nuk do të përfshihem në fushatë elektorale”, u shpreh Shahini.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Moti për ditën e diel, 25 tetor

Gjatë ditës së diel, në vend do të mbizotërojë koha e vranët dhe me shira.Temperatura më e lartë...

Kim Jong Un ka ekzekutuar gruan e tij? Bashkëshortja e diktatorit prej 9 muajsh e zhdukur

Ri Soll-ju është bashkëshortja e diktatorit të Koresë së Veriut, Kim Jong Un. Prej 9 muajsh ajo nuk është shfaqur më në...

E trishtë/ Foshnja e porsalindur infektohet me koronavirus, nëna e braktis në spital

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një spital në Palermo të Italisë. Një nënë e re ka braktisur foshnjen e saj...

Vidhet llogaria në Twitter e Trump, e pabesueshme sa të thjeshtë e kishte fjalëkalimin presidenti

Llogaria në Twitter e Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, është hakuar së fundmi.Ka qenë...