Ministrja Mbrojtjes/ Bilanci zyrtar, ja kush janë viktimat, numri i të lënduarve

Mbrëmjen e sotme Ministria e Mbrojtjes publikon bilancin zyrtar: Tërmeti u pret në mes jetën 46 personave (Emrat)

Lajmerimi per ndarjen nga jeta te 4 anetareve te familjes Reçi
Ministria e Mbrojtjes ka publikuar pak më parë bilancin zyrtar të personave që kanë humbur jetën si pasojë e tërmetit të fuqishëm që goditi vendin mëngjesin e 26 nëntorit.

Sipas njoftimit zyrtar, 46 persona janë nxjerrë të pajetë deri tani nga rrënojat e pallateve dhe banesave private në Durrës, Thumanë, Lezhë, Kurbin e Krujë, ndërsa dyshohet se fatkeqësisht numri i viktimave është më i lartë por nuk janë shpallur ende të vdekur nga departamenti i mjekësisë ligjore.

Më poshtë, është dhe lista me emrat e personave që kanë ndërruar jetë, respektivisht 22 viktima në Durrës, 22 në Krujë, 1 në Lezhë dhe 1 në Kurbin.

Në Durrës, në total 22 viktima , të identifikuar si më poshtë :

1-Bajram Hajdarmataj, 54 vjeç, gjetur në L 13 .

2- Amelia Lala, 8 vjeç, gjetur në L.17.

3-Sadik Qato, 85 vjeç, gjetur në L 13 .

4-Isah Abazi, 29 vjeç, banues në L.13

5-Esiela Karanxha, 8 vjeçe, gjetur në L 18.

6-Flatar Zenelaj, 64 vjeç, gjetur në L 13

7-Eviola Broshka, 28 vjeçe, gjetur në L 18

8-Kristi Reçi, 24 vjeçe, gjetur në L 18

9-Sehadete Lala, 04.02.1940, gjetur në L 18

10-Diena Karanxha, L 18

11-Eduart Reçi L 18

12-Shemsedin Abazi gjetur L13

Dolora Reçi, 49 vjeë lagja Nr.18
Klaus Reçi, vjeç 21. Lagja Nr.18.
15.Griselda Lala vjeç 22, lagja Nr. 17

16.Rozeta Maçja vjeç 59,lagja Nr.18

17 Sotiraq Misho,vjeç 49, lagjja 13

18.Nafije Haziz Rexhepi vjeç 10.09.1945 lagja 6

19.Marjeta Isuf Lala 08.10.1988 lagja 18

20.Emilio Albert Lala 7 vjec lagja 18

21.Dionis Albert Lala 30.01.2018 lagja 18

22.Dionisa Albert Lala 30.01.2018 lagja 18

Krujë – 22 persona në total, të identifikuar si më poshtë:

1-Bukurije Leka

2-Erisa Cara

3-Ariela Lala 4 vjeç

4-Fatmira Cuka 44 vjeç

5-Selvie Lala 77 vjeç

6-Saimir Greku

7-Sardi Cuka 18 vjeç

8-Hajrie Vata 65 vjeç

9-Klevis Çupi (Aliu) 34 vjeç

10-Drita Cakoni 58 Vjeç

11-Pëllumb Greku 57 Vjeç

12-Çelike Grupieku 57 Vjeç

13- Hajredin Çupi, 66 Vjeç

14-Kastriot Cakoni, 58 vjeç

15- Fatmira Cara vjeç 54

16- Hasan Cara vjeç 16

17-Roledi Vata vjeç 3

18-Suada Hysa vjeç 18

19-Ankthi Cara vjeç 65

20-Adelina Kabili vjeç 20

21-Almir Cara vjeç 26

22- Stela Zvergeci vjeç 20

Lezhë: Evis Hoxholli 32 vjec, hedhur nga lartësia për shkak të panikut

Kurbin : Kristjan Preçi 26 vjeç, dëmtuar gjatë tërmetit dhe humbur jetën si pasojë e aksidentit rrugës për në spital.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Dua Lipa në pritje të ëmbël? Këngëtarja kapet mat me këtë detaj

Dua Lipa është një prej këngëtareve më të njohura në të gjithë botën. Së fundmi, ajo ka shkuar për pushime në Meksikë...

Dikur ishte në kopertinat e revistave, modelja përfundon e pastrehë

Loni Willison, ish gruaja e yllit të Baywatch, Jeremy Jackson, ka përfunduar e pastrehë. Ish modelja është fotografuar duke kontrolluar nëpër koshat...

E rëndë/ I kushton shtrenjtë gabimi gjatë gjuetisë, humb jetën 40 vjeçari shqiptar

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Spotelo të Italisë. Një shtetas shqiptar ka ndërruar jetë si pasojë e një pakujdesie gjatë...

Video që po çmend Greqinë/ Dy të rinj shqiptarë urdhërojnë ushtarët grekë në rresht, thërrasin emrin e…

Një video e cila ka qarkulluar së fundmi në rrjetet sociale ka alarmuar autoritete greke të ushtrisë. Siç shihet në video dy shqiptarë u japin...