Ministria e raportoi si viktimë e COVID-19, miqtë e 61 vjeçarit e kundërshtojnë: Vdiq nga diabeti, zbardhet skandali

Ditën e sotme Ministra e Shëndetësisë raportoi se 4 persona kishin humbur jetën për shkak të COVID-19 në 24 orët e fundit.

Mes viktimave u raportua edhe një 61 vjeçar nga Saranda, por miqtë e tij kanë dalë kundër Ministrisë, pasi thonë se 61 vjeçari nuk vdiq për shkak të COVID.

Sipas tyre, në një reagim për Saranda Web, miqtë e tij thonë se 61 vjeçari vuante nga diabeti dhe ka qenë kjo sëmundje e cila i ka marrë jetën.

Ata shprehen se ditën e djeshme është transportuar drejt spitalit, pasi kryente çdo ditë insulina, ndërsa shtojnë se e kanë të paqartë përse ministrria e raportoi si viktimë nga COVID.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Moti për ditën e martë, 24 nëntor

Gjatë ditës së martë, në vend do të mbizotërojë koha e kthjellët.Temperatura më e lartë do të jetë...

‘Sot numri më i lartë i viktimave nga Covid-19’, Manastirliu apel qytetarëve: Bëhuni të përgjegjshëm, tregon 3 ‘armët’ që duhet të përdorni kur dilni...

Sot u shënua numri rekord i viktimave nga covid-19 që nga fillimi i pandemisë, 17 jetë të humbura.Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu i ka...

Vrau me sqepar burrin e saj, zbardhet deklarata në polici e Drane Dedës: Më detyroi të bëja 10 fëmijë

Një 58-vjeçare qëlloi për vdekje bashkëshortin e saj, teksa ai po flinte gjumë.Ngjarja ndodhi në Kurbin të Lezhës, ku Drane Deda vrau me sqepar...

Horoskopi për ditën e martë, 24 nëntor, 2020

DashiNëse ka një vullnet nga të dy, historitë e dashurisë që kanë pasur një krizë tani mund të rikuperohen. Në punë, ekziston një dëshirë...