“Ministrat e Ramës hanë 1 mië dollarë biftek”, Basha akuza të forta ndaj qeverisë

Kryetari i PD, Lulzim Basha, ka përmendur sërish darkën luksoze të ministrave të qeverisë në Dubai. Në një prononcim për mediat, Basha tha se ministrat e Ramës takohen në restorantet më të shtrenjta në botë.

Sipas tij, kjo qeveri punon vetëm për veten e vet. Ai ka thënë se është koha që kryeministri Rama të shkojë para drejtësisë, duke thënë se ai nuk ka turp.

“Ministrat e Ramës po takohen në restorantet më të shtrenjta të botës, 1000 dollarë bifteku. Ndërkohë që njerëzit po shkojnë drejt krizës më të thellë. Edi Rama nuk ka turp.

Ndërkohë që dje u publikua një raport që tregonte se qeveria Rama u pasurua dyfish gjatë qeverisjes. Është koha që ky kryeministër të shkojë përpara drejtësisë”, tha Basha.  

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Kishte frikë të shkonte në shtëpi nga koronavirusi, 36 vjeçari jeton për tre muaj në aeroport

Një 36 vjeçar është arrestuar nga autoritetet në Chicago pasi kishte 3 muaj që jetonte në aeroportin e qytetit. Aditya Singh kishte...

Piu kokainën që i ra babait të tij nga xhepi, foshnja 13 muajshe dërgohet me urgjencë në spital

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Romë. Një foshnje vetëm 13 muajsh është dërguar me urgjencë në një spital pasi ka...

Si rrallë herë, Kryemadhi rrëfen detajet nga njohja me Ilirin: “Shkruanim letra dashurie”

Monika Kryemadhi ka qenë së fundmi në një takim me të rinjtë e qytetit të Fierit. Gjatë bashkëbisedimit, ajo ka bërë një...

Mikrofon floriri dhe pëllumb prej ari/ Lady Gaga dhe Jlo tërheqin vëmendjen në inagurimin e Biden

Dy këngëtaret e famshme, Lady Gaga dhe Jennifer Lopez, kanë performuar gjatë ceremonisë së inagurimit të presidentit të 46-të të SHBA-ve, Joe...