Meta kërcënon mazhorancën: “Nuk ka të sëmurë mendor të më frikësojë, le ta provojnë po duan”

Presidenti Ilir Meta është pyetur mbi nismën e mazhorancës për të krijuar një ligj për Presidentin dhe kufizimet e tij. Në fjalën e tij, Meta ka thënë se nuk ka ligj-antikushtetues që kufizon kompetencat e presidentit.

Teksa ka ngritur tonet, Meta ka sfiduar edhe mazhorancën. Ai ka thënë se ‘asnjë i sëmurë mendor apo i marrosur pas pushtetit të pamerituar nuk duhet t’i shkojë mendja se presidenti mund të frikësohet të përmbushi misionin e tij’.

Meta ka thënë se nuk do flenë gjumë deri më 25 prill, ditën e zgjedhjeve parlamentare. Ndërkaq, Meta ka deklaruar se është presidenti i popullit dhe jo i LSI apo opozitës.

 “Ky është presidenti i popullit të 2 marsit. Është shtuar populli dhe prapë kërkon shpërndarjen. Duan të shpërndahen para 25 prillit. Unë këtu jam ta provojnë. Duan të më shkarkojnë unë këtu jam. Presidenti ka respektuar dhe do e respektoj”, tha Meta.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

“Për 5 ditë do shërohesh” Alfred Cako i jep ‘recetën’ Manushit që u prek nga Covidi: Mos e ça kokën fare

Prezantuesi i njohur Edi Manushi ka dalë pozitiv me koronavirus.Menjëherë pas këtij lajmi ka reaguar dhe kospiracionisti Alfred Cako, që është një nga bashkëpunëtorët...

Vrasja Azem Hajdarit/ “Kam listën me autorët e vrasjeve në Tropojë, Berisha të mos …

Në një intervistë të gjatë Sali Lushaj ka folur lidhur me vrasjen e Azem Hajdarit.Për gazetën Panorama Sali Lushaj shprehet se Sali Berisha nuk...

Horoskopi për ditën e mërkurë, 25 nëntor, 2020

DashiHëna është e favorshme: përfitoni prej saj, qiell i bukur për dashuri. Në punë, ky është një vit që përfshin vendime të rëndësishme dhe...

“Me urdhrin e saj janë vjedh votat”, Nard Ndoka kundërshton hapur Topallin, zbulon të fshehtat kur ishin në PD

Ish-deputeti Nard Ndoka ka folur në lidhje me partinë e re “Lëvizja pë Ndryshim” e Jozefina Topallit.Ndoka është shprehur se Topalli ka urdhëruar vjedhjen...