Friday, September 18, 2020

Messi drejt Manchester City, babai i argjentinasit tregon prapaskenat, ja çfarë shkran media prestigjioze

Nuk ka më kthim pas, mundësia që Messi të qendrojë te Barcelona është zero. sinjalet e fundit që vijnë nga Franca, konfirmojnë se Messi do të transferohet në kampionatin anglez, për t’u bashkuar me Pep Guardiolën. Prestigjozja “L’Equipe”, duke cituar burime pranë njeriut të merkatos te PSG, Leonardo, raporton se 6 herë fituesi i Topit të Artë ka zgjedhur pikërisht Manchester Cityn për të vijuar karrierën e tij.

“Leonardo ka kontaktuar Jorge Messin, për t’i shprehur interesin e PSG-së për transferimin e të birit, por ka marrë prej tij përgjigjen se Leo ka vendosur të bashkohet sërish me Guardiolën, këtë herë te Manchester City”, shkruan “L’Equipe”, duke cituar burime pranë Leonardos.

Ndërkohë mediat spanjolle raportojnë se Guardiola ndodhet me pushime në Katalunjë dhe pritet të takohet nga afër me Messin këtë fundjavë në Barcelonë, për të përcaktuar edhe detajet e fundit të transferimit të 6 herë fituesit të Topit të Artë në Premier League.

TE FUNDIT

- Advertisment -

Most Popular

“Ramës i doli boja”, Vasili sulmon hapur: “Propozon mbyllje 100 për qind të listave”

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, me anë të një shënimi në rrjetet sociale shkruan, se Edi Ramës i ka dalë përfundimiisht boja.Vasili shprehet se,...

“Deklaroni menjëherë pasurinë”, OFL iu çon formularin katër të dënuarve për terrorizëm

Pasditen e sotme Operacioni Forca e Ligjit i ka dërguar formularin për vetëdeklarimin e pasurisë, katër të dënuarve me akuzën e terrorizmit.Bëhet fjalë për...

“Nuk dua lemoshë”, Armando Duka letër të hapur kryeministrit Rama

I nderuar zoti Kryeministër!Shpresoj të kem vëmendjen Tuaj, në këtë moment historik për të krijuar një bazë ligjore, nxitëse për sportin në vendin tonë....

Horoskopi për ditën e shtunë, 19 shtator, 2020

DashiNë dashuri nuk do e keni të lehtë menaxhimin e situatës. Në punë do të jeni energjik dhe me shumë gjasë, do të keni...