Saturday, September 19, 2020

Merret vendimi, këta do jenë anëtarët që do përzgjedhin kandidatët nga PD për deputet

Ditën e sotme është mbledhur kryesia e Partisë Demokratike. Gjatë kësaj mbledhje, janë selektuar anëtarët e Komisionit të Vlerësimit për Kandidatët për deputet nga PD për zgjedhjet e vitit 2021.

Kështu, anëtarët e këtij komisioni janë përzgjedhur të jenë Genc Ruli, Mark Marku, Besnik Mustafaj, Enerjeta Papa dhe Bujar Nishani.

Detyra e këtyre anëtarëve është të përzgjedhin kandidatët që janë propozuar për deputetë për PD për zgjedhjet e përgjithshme të vitit 2021.

Po ashtu, Partia Demokratike ka nisur punën për të finalizuar programin qeverisës dhe përgatitjen e strukturave për zgjedhjet e 2021.

TE FUNDIT

- Advertisment -

Most Popular

Rreziku i valës së dytë të koronavirusit, kryeministri i vendit evropian paralajmëron karantinën

Boris Johnson, kryeministri i Britanisë së Madhe, ka bërë një deklaratë të fortë. Ai ka thënë se po shihet një valë e...

Shokuese/ Prindërit dhunojnë 7 vjeçaren ndërsa xhaxhai e përdhunon, e mitura: “Më vrisni”

Një ngjarje shokuese është raportuar së fundmi në Meksikë. Një vajzë 7 vjeçare është dhunuar fizikisht nga prindërit dhe është përdhunuar nga...

“Më ngacmoi seksualisht, nuk po më lëshonte”, modelja bën deklaratën shokuese ndaj Trump

Një modele e njohur e ka akuzuar presidentin Donald Trump për ngacmim seksual. Akuza është bërë vetëm disa muaj para zgjedhjeve presidenciale.

Me fytyrën e fashuar, këngëtarja e njohur shqiptare zbulon operacionin që kreu

Rovena Stefa është një nga këngëtaret më të njohura shqiptare. Ajo komentohet shumë për jetën e saj personale në media.