“Më thanë se nëse do e takoja Anisën atë do e ndëshkonte Zoti”, rrëfehet kunati i 56 vjeçares që u vetëflijua me vajzat

Kunati i Zhaneta Josifit, 56 vjeçares që u gjet e vdekur me vajzën në Kombinat, ka folur për mediat. Ai ka thënë për “News 24” se prej një viti nuk e kishte takuar Anisën.

Sipas tij, kunata me vajzën tjetër, Blertën, nuk e kishin lënë ta takonte Anisën. Ai ka thënë se ato i kishin thënë se nëse e shihte Anisën, këtë të fundit do ta dënonte Zoti.

Viktimat

“Kishte një vit që nuk e takoja Anisën. Kur kam shkuar në shtëpi kunata dhe vajza tjetër më kanë thënë që se ka mbushur ende afatin për të dalë dhe nëse unë do e shihja Anisën e ndëshkonte Zoti”, ka deklaruar kunati.

Gjithashtu, ai ka deklaruar se familja Josifi ishin praktikantë të “Dëshmitarët e Jehovati”. Kontaktin e parë me këtë sekt e kishin marrë në Përmet vite më parë.

TE FUNDIT

- Advertisment -

ME TE SHIKUARAT

Dikur ishte në kopertinat e revistave, modelja përfundon e pastrehë

Loni Willison, ish gruaja e yllit të Baywatch, Jeremy Jackson, ka përfunduar e pastrehë. Ish modelja është fotografuar duke kontrolluar nëpër koshat...

E rëndë/ I kushton shtrenjtë gabimi gjatë gjuetisë, humb jetën 40 vjeçari shqiptar

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Spotelo të Italisë. Një shtetas shqiptar ka ndërruar jetë si pasojë e një pakujdesie gjatë...

Video që po çmend Greqinë/ Dy të rinj shqiptarë urdhërojnë ushtarët grekë në rresht, thërrasin emrin e…

Një video e cila ka qarkulluar së fundmi në rrjetet sociale ka alarmuar autoritete greke të ushtrisë. Siç shihet në video dy shqiptarë u japin...

Pandemia në Shqipëri/ Rriten frikshëm shifrat, 641 raste të reja dhe 4 humbje jete

Ministria e Shëndetësisë ka bërë publike raportin e 24 orëve të fundit sa i përket personave të prekur nga Covid. Bëhet me dije se janë...